Praktinė pamoka su mokytoja Lilija: mokomės siūti apsauginę kaukę (foto)

Karaliaus Mindaugo PMC Tekstilės skyriaus profesijos mokytoja Lilija Glambaitė parengė puikią instrukciją, kaip žingsnis po žingsnio patiems pasisiūti daugkartinio naudojimo apsauginę kaukę. Žinoma, jos efektyvumas ne toks pat kaip medicininės kaukės, bet tai tikrai geriau, negu vaikščioti atviru veidu pandemijos metu.

Primename, jog Lietuvoje paskelbus karantiną ir daugėjant infekuotųjų naujuoju koronavirusu (COVID-19) atvejų, rekomenduojama visiems gyventojams viešose vietose dėvėti medicinines kaukes. Nesant galimybės dėvėti medicininę kaukę, galima naudoti ir medžiaginę kaukę, dengiančią nosį ir burną.

Primename, jog medžiaginę kaukę galima dėvėti 1–2 val., ją keisti reiktų vos pajutus drėgmę. Būtina po dėvėjimo kaukę išskalbti. Jeigu skalbiate rankomi – tai darykite ūkiško muilo tirpale. Skalbimo mašinoje skalbti aukštoje 60-70 laipsnių temperatūroje ir ne trumpiau nei 25 minutes. Jas būtina išlyginti prieš kiekvieną naudojimą. Kadangi kaukes būtina keisti kas dvi valandas, rekomenduojame jų pasisiūti bent po kelis komplektus.

Kviečiame mokytis!

Visa eiga nuotraukų galerijoje.

Dalintis su draugais: