Populiarėja kokybiškos slaugos ir socialinės priežiūros paslaugos

„Kokybiškos slaugos ir socialinės priežiūros paslaugos Lietuvoje populiarėja,“ – teigia Všį „Privati slaugos tarnyba“ personalo vadovė Jurgita Žukienė. Šiuo metu privačiuose slaugos namuose Kaune užpildytos visos vietos, auga poreikis socialinės priežiūros bei slaugos namuose. To pasekoje, susiduriama su nemenkais iššūkiais ieškant darbuotojų, turinčių patirties bei atitinkamą išsilavinimą.

Kokios galimybės įsidarbinti ne tik Lietuvoje, bet ir Vokietijoje, kokie reikalavimai kandidatams, lapkričio 19 d. „Privati slaugos tarnyba“ personalo vadovė J. Žukienė supažindino Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre besimokančius būsimuosius socialinio darbuotojo padėjėjus. 

„Socialinio darbuotojo padėjėjo profesija nėra lengva, reikalauja pašaukimo, atsidavimo, didžiulės empatijos žmogui. Mūsų Kaune veikiančiuose slaugos namuose gyventojus aptarnauja patyręs, atsidavęs šiam darbui bei kvalifikuotas personalas. Nuolat siekiame, kad prie komandos prisijungtų šaunūs ir kompetentingi specialistai. Tikimės, jog bendradarbiavimas su profesinio mokymo centru, leis savo gretas papildyti empatiškais ir šiame darbe matančiais prasmę žmonėmis,“ – teigia J. Žukienė.

Taip pat personalo vadovė pristatė ir tokių darbuotojų poreikį Vokietijoje. Pasirodo, šioje šalyje šiuo metu slaugos ir priežiūros savo namuose laukia net 350 000 asmenų. „Mes taip pat siūlome saugų ir legalų darbą privačiose šeimose Vokietijoje su oficialiu įdarbinimu Lietuvoje. Yra mokami visi socialiniai mokesčiai bei sveikatos draudimas. Šeima suteikia gyvenamąjį plotą bei maitinimą. Mokamas patrauklus atlyginimas,“ – apie įsidarbinimą svečioje šalyje pasakoja J. Žukienė ir priduria, jog tokių darbuotojų poreikis ateityje augs dar labiau.

„Besirenkantys socialinio darbuotojo padėjėjo profesiją įvertina poreikį darbo rinkoje ir siekia aktualaus amato. Įgiję šią kvalifikaciją asmenys gali dirbti sveikatos, globos bei ugdymo įstaigose: senelių namuose, įvairaus tipo ligoninėse, slaugos namuose, vaikų namuose, teikti socialines paslaugas asmenims klientų namuose ir kt.,“ – teigia Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Socialinių paslaugų skyriaus vedėja dr. Aistė Antanaitienė ir priduria, jog skyrius vykdo aktyvų bendradarbiavimą su socialiniais partneriais visoje Lietuvoje. Tai atveria mokiniams platesnes praktikos galimybes, leidžia organizuoti bendrus mokymus, projektus, renginius. Dalinimasis gerąja patirtimi padeda tobulėti tiek mokiniams, tiek mokytojams.

2019 m. lapkričio 11 d. – gruodžio 11 dienomis vyksta papildomas priėmimas į valstybės finansuojamas ir valstybės nefinansuojamas vietas. Kviečiame įgyti socialinio darbuotojo padėjėjo profesiją. Prašymai mokytis pildomi LAMA BPO informacinėje sistemoje: www.profesinis.lamabpo.lt.

Dalintis su draugais: