Pažymėta Pasaulinė psichikos sveikatos diena

2019 m. spalio 10 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre buvo pažymėta Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Dienos tema – savižudybių prevencija, nes savižudybės ir jų prevencija yra vienas iš svarbiausių psichikos sveikatos politikos klausimų.

Gimnazijos skyriaus mokiniai žiūrėjo dokumentinį filmą „Nepažįstamasis ant tilto“ (Stranger on the Bridge) apie žmogų, bandžiusį nusižudyti. Po filmo vyko aptarimas ir diskusija apie tai, kaip: atpažinti žmogų, kuriam gresia pavojus, kokiu būdu suteikti jam pagalbą, kaip padėti sau, pristatyta tema: „Gyvenimas yra gražus“.

Gimnazistams buvo išdalintos atmintinės  – „Atmintinė savižudybės krizei įveikti“, „Pagalba Kauno mieste“, pristatytos programėlės parsisiunčiamos į išmanųjį telefoną „Pagalba sau“. Mokiniai piešė plakatus tema: „Nekelk rankos prieš save!“. Susumavus rezultatus, nugalėtojų komanda buvo apdovanota apyrankėmis, kuriose integruota laikmena.

Renginį organizavo Karaliaus Mindaugo PMC psichologė Rita Laužackienė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Birutė Sinkevičienė, 10-tokų auklėtojos Gintarė Varnelytė-Alkimavičienė ir Sandra Brazauskienė.

Dalintis su draugais: