lt en

Pasidalinta gerąja patirtimi suaugusiųjų mokyme

2019 m. lapkričio 13 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą aplankė svečiai iš Latvijos Balvi miesto neformaliojo švietimo suaugusiųjų centro „Azote“. Jie atvyko pagal Kauno pedagogų kvalifikacijos centro įgyvendinamą Nordplus projektą „Suaugusiųjų skaitmeninių kompetencijų stiprinimas: tarptautinė partnerystė“. Suaugusiųjų mokymų koordinatoriams buvo įdomu sužinoti, kaip Lietuvoje organizuojamas suaugusiųjų mokymas, kiek jis paklausus, kokios programos aktualiausios lietuviams.

Svečiams didžiulį įspūdį paliko Karaliaus Mindaugo PMC Kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų sektorinis praktinio mokymo centras „Modus“, kuris yra išskirtinis ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Jo vadovė Rūta Sutkuvienė pristatė šiame praktinio mokymo centre atliekamas paslaugas, naujausią įrangą, supažindino su praktikos galimybėmis. Visą Karaliaus Mindaugo PMC veiklą, padalinius, mokymo formas, populiariausias profesijas pristatė pavaduotojas ugdymui dr. Tomas Darbutas. Svečiai supažindinti su virtualia mokymosi aplinka „Moodle“, čia integruotomis funkcijomis. Jiems buvo aktualu sužinoti, kaip tai prisideda prie mokymų efektyvumo didinimo, koks dėmesys skiriamas skaitmeninių kompetencijų ugdymui.

Karaliaus Mindaugo PMC Suaugusiųjų mokymo skyriaus vedėja Jūratė Balčiūnienė pristatė, kaip skyrius bendradarbiauja su Lietuvos Užimtumo tarnyba vykdant suaugusiųjų mokymą. Anot vedėjos, didžiausias asmenų srautas mokytis atvyksta būtent iš Užimtumo tarnybos, kurių mokslas finansuojamas iš ES fondo projektų, taip pat kita dalis –  savo ar darbdavio lėšomis. Per metus Suaugusiųjų mokymo skyriuje vidutiniškai mokymo programas baigia apie 200 asmenų. Paklausios modulinės mokymo programos – floristo, kirpėjo, siuvėjo, vizažisto, avalynės gamintojo. Populiariausias modulis – „Socialinio darbo pagrindai“, o tarp neformalių mokymo programų lyderiauja – „Masažo pagrindai“ ir „Šuns kailio priežiūros ir kirpimo pagrindai“.

Gerąja patirtimi vykdant suaugusiųjų mokymą pasidalino Socialinių paslaugų skyriaus vedėja dr. Aistė Antanaitienė. Vedėja pristatė, kaip skyrius vykdo bendradarbiavimą su socialiniais partneriais ir kaip tai praplečia mokiniams praktikos ir įsidarbinimo galimybes. Pasidžiaugta įsigyta ypač reikalinga praktinio mokymo įranga bei kitu aktualiu socialinio darbuotojo padėjėjo profesijai inventoriumi. Pristatyta jog socialinio darbuotojo profesija kasmet lyderiauja priėmimo metu ir yra viena populiausių tarp suaugusiųjų Centre. 

Dėkojame svečiams iš Latvijos už apsilankymą. Džiaugiamės galėję pasidalinti gerąja patirtimi suaugusiųjų mokyme.

Dalintis su draugais: