Paramedikai tobulėjo tarptautinėse pratybose „Geležinis vilkas 2024-1“

2024 06 12

Birželio 11 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro paramedikų profesijos mokytojai Audrius Paukštys ir Neringa Baltrūnienė kartu su antro kurso mokinėmis Julija Virbickaite ir Justina Lauraityte dalyvavo tarptautinėse pratybose „Geležinis vilkas 2024-1“. Tai buvo viena iš karinių pratybų dalių, vykusių LSMU Kauno ligoninės Josvainių g. ir Laisvės al. padaliniuose.

Pagal pratybų scenarijų po imituojamo masinio incidento Jonavos rajone į Josvainių g. padalinį leidosi karinis sraigtasparnis su 6 „pacientais“ bei buvo vežami kelios dešimtys kitų įvairaus sunkumo „sužalotų“ asmenų į šį ir į Laisvės al. esantį LSMU Kauno ligoninės Skubios pagalbos ir traumų skyrių.

GMPT medikai, paramedikai, bendradarbiaujant kartu su specialiosiomis tarnybomis, tobulino esamus įgūdžius, kaip saugiai teikti būtinąją pagalbą tokio pobūdžio masinėje nelaimėje nukentėjusiems žmonėms. „Mes, kaip paramedikų mokytojai, labai vertiname tokius mokymus ir džiaugiamės galimybe praktikuotis tokio lygio pratybose. Tai puiki patirtis, kuri sustiprina ir leidžia žiniomis pasidalinti su būsimaisiais paramedikai“, – sako N. Baltrūnienė.

Pratybose dalyvavo gausios specialiosios pajėgos, Kauno m., Kauno raj., Kaišiadorių, Kėdainių, Alytaus, Marijampolės, Šilutės, Tauragės, Vilniaus ir Raseinių GMPT bei Lietuvos Skubiosios medicinos komandos (EMT) medikai. Taip pat prie pratybų prisidėjo karo medikai, karinės oro pajėgos, LSMU Kauno ligoninė ir Jonavos ligoninė.

Kaip skelbė Lietuvos kariuomenė, šalyje vyksta vienas didžiausių šiais metais tarptautinių lauko taktikos pratybų „Geležinis vilkas 2024–1“.

Pagrindiniai šių mokymų dalyviai – Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas“ priklausantys Karaliaus Mindaugo husarų ir Logistikos batalionai bei Lietuvoje dislokuota NATO priešakinių pajėgų kovinė grupė. Mokymuose dalyvaujantys kariniai daliniai pratybose naudoja tankus, pėstininkų kovos mašinas, savaeigius artilerijos pabūklus, šarvuotus transporterius. Be Lietuvos karių šiuose mokymuose taip pat dalyvauja kariniai vienetai iš Belgijos, Čekijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Liuksemburgo Norvegijos, Nyderlandų, ir NATO priešakinių pajėgų kovinei grupei vadovaujančios Vokietijos. Pratybos „Geležinis vilkas“ yra vieni didžiausių taktinių mokymų, kasmet vykstančių Lietuvoje, jomis siekiama palaikyti ir įvertinti Lietuvos kariuomenės pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ vienetų kovinę parengtį, taip pat ir LSMU Kauno ligoninės pasirengimą neįprastiems atvejams.


Dalintis su draugais: