Paramedikai demonstravo profesinį meistriškumą

Gegužės 23-25 d. Birštone vyko 13-osios Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynės. Jose profesinį profesinį meistriškumą demonstravo ir Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro paramedikų komanda – Gabrielė Jurkšaitė, Darius Karpavičius ir Simona Drazdavičiūtė! Sveikiname su puikiu pasirodymu!

GMP žaidynėse dalyvavo 40 komandų. Kiekvienai jų teko atlikti po septynias užduotis – dalyvauti masinės nelaimės vietoje, kurioje buvo imituojamas smurto protrūkis mokykloje, gaivinti pasikorusį žmogų ir neleisti nusižudyti jo draugei, priimti gimdymą ir išgelbėti kūdikį. Taip pat per vieną valandą kiekviena komanda turėjo apmokyti grupę moksleivių teikti skubią pagalbą ir tinkamai elgtis nelaimės akivaizdoje. Teikiant pagalbą buvo vadovaujamasi Amerikos širdies asociacijos (AHA American HeartAssociation), Europos gaivinimo tarybos (ERC European Resuscitation Council) 2015 metų rekomendacijomis.

Renginio metu buvo vykdomi ir visuomenės mokymai – mokoma pirmosios pagalbos teikimo, gaivinimo veiksmų. Žaidynių dalyviai ir žiūrovai susipažino su pažangiais pagalbos teikimo būdais bei metodais, kuriuos galės pritaikyti įvairių būklių pacientams skirtingų situacijų metu.

Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynes organizuoja Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacija, UAB „Krizių tyrimo centras”, Lietuvos skubiosios medicinos draugija ir kiti partneriai.

Dalintis su draugais: