Paramedikai dalinosi žiniomis, kaip suteikti pirmąją pagalbą įvykus nelaimėje trasoje

2022 08 23

2022 m. rugpjūčio 20 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro paramedikų instruktorė Neringa Baltrūnienė ir paramedikų profesijos mokytojas Erikas Žilinskas vyko į vaikų treniruočių stovyklą „SMR Supermoto Racing Team“. Kačerginės „Nemuno žiede“ organizuota mokomoji stovykla buvo skirta vaikams važiuojantiems „supermoto“ disciplinoje ir norintiems susipažinti su šia sporto šaka. Kadangi ekstremalus sportas neatsiejamas nuo traumų, tai paramedikų užduotis buvo supažindinti vaikus su pirmosios pagalbos teikimu įvykus nelaimei trasoje ir praktiškai išmokyti suteikti pirmąją pagalbą sau, draugui ar kitam sportininkui.

„Atsakėme vaikams į daugybę klausimų. Jie labai atsakingai mokėsi pirmosios pagalbos veiksmų, nes supranta, kad nelaimė trasoje gali įvykti labai netikėtai. Šio sporto propaguotojai ypač dažnai patiria rankų, riešų, raktikaulių, kojų lūžius, tad neišvengiamai privalo žinoti, kaip reiktų elgtis ištikus nelaimei. Po stovyklos sulaukėme malonių tėvų atsiliepimų ir padėkos, nes vaikai gauta informacija dalinosi su tėvais, klausė jų, kaip jie elgtųsi vienoje ar kitoje situacijoje įvykus nelaimingam atsitikimui,“ – sako N. Baltrūnienė.

Karaliaus Mindaugo PMC besimokantys paramedikai kartu su savo profesijos mokytojais ištisus metus aktyviai užsiima profesiniu orientavimu ir visuomenės švietimu apie pirmosios medicinos pagalbos teikimą. Vykstama į įvairias švietimo įstaigas, kur mokiniai supažindinami ne tik su paramediko profesija, bet ir mokomi atpažinti galimai pavojingas situacijas, sveikatos būkles, mokomi atlikti elementarius pirmosios medicinos pagalbos teikimo veiksmus, iškviesti pagalbą.

Dalintis su draugais: