Paminėta Lietuvos socialinių darbuotojų diena

2022 09 27

Rugsėjo 27 dieną švenčiama Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Kasmet prasmingomis diskusijomis ir įdomiomis veiklomis šią dieną mini Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre besimokantys socialinio darbuotojo padėjėjai. Daugeliui mokinių ši diena suteikia puikią progą apmąstyti savo profesinį pasirinkimą ir pagvildenti opias socialines problemas.

Simboliška, jog šiemet mokinius šventinę dieną aplankė viešnios, kurioms socialinis darbas užima labai svarbią vietą jų gyvenime. Socialinio darbuotojo bei jo padėjėjo (individualios priežiūros darbuotojo) veiklos reikšmę pristatė socialinė darbuotoja Sigita Urbytė ir Kauno raj. socialinių paslaugų centro Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Lina Grigė. Viešnios kartu su mokiniais aptarė specialybių perspektyvas, poreikį ir savirealizacijos galimybes.

Diskusijos metu paaiškėjo, kad daugelis mokinių socialinio darbuotojo padėjėjo profesiją pasirinko ieškodami prasmingos veiklos. Anot mokinės Ugnės Masiliauskytės, jai atrasti savo kryptį socialinio darbuotojo padėjėjo veikloje padėjo Erasmus+ patirtis Portugalijoje. „Puiku, kad profesinio mokymo centre gali ieškoti ir atrasti save. Atlikusi praktiką Portugalijoje su senyvo amžiaus žmonėmis ir vaikais supratau, kur link noriu kreipti savo veiklą. Be praktikos to nebūčiau supratusi, tad kiekvienam specialistui būtina išbandyti save darbe su įvairių poreikių ir amžiaus žmonėmis“, – pasakoja Ugnė.

Viešnios Lina ir Sigita akcentavo, kad tiek socialinio darbuotojo, tiek jo padėjėjo profesijos itin svarbios, nes prisideda mažinant skurdą ir socialinę atskirtį. Šie specialistai būna arčiausiai žmogaus, kai prireikia ne tik fizinės, bet ir dvasinės pagalbos. Jie išklauso, pataria, padeda atrasti viltį sunkiausiomis gyvenimo akimirkomis.

Karaliaus Mindaugo PMC socialinių darbuotojų padėjėjų grupės vadovė Simona Žilinskaitė su mokiniais ne tik diskutavo apie profesijos svarbą, bet ir organizavo smagias bei įtraukiančias veiklas – nuo protmūšio iki plakatų kūrimo. Tikime, kad šios dienos minėjimas suteikė mokiniams ne tik papildomų žinių, bet ir šiltų emocijų, kurios liks ilgam.

Dalintis su draugais: