Mokiniai organizavo Lietuvos kariuomenės dienai paminėti skirtus renginius

2022 11 24

2022 m. lapkričio 23 dieną, minint Lietuvos kariuomenės atkūrimo 104-ąsias metines, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre besimokantys būsimieji renginių ir poilsio paslaugų organizatoriai kartu su profesijos mokytoju Gintautu Deksniu dalyvavo Vyčio Kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ceremonijoje ir pagerbė žuvusiuosius kovose už Lietuvos laisvę. Mokiniai padėjo gėles prie nežinomo kareivio kapo Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.

Po iškilmių Kaune, mokiniai vyko į Veiverių Antano Kučingio meno mokyklą, kur pademonstravo profesinius įgūdžius suorganizuodami renginį Lietuvos kariuomenės dienai paminėti. Prie teminės popietės „Prakalbinti knygų skirtukai“ organizavimo taip pat prisijungė Veiverių Antano Kučingio meno mokyklos, Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos Veiverių filialo ir Karaliaus Mindaugo PMC Verslo paslaugų skyriaus profesijos mokytojai bei mokiniai.

Renginyje dalyvavo ir mintimis dalijosi Tarptautinės knygų skirtukų draugijos IFOB narys ir Karaliaus Mindaugo PMC profesijos mokytojas, atsargos karininkas Gintautas Deksnys. Jis Veiverių bendruomenės nariams pristatė savo knygų skirtukų kolekciją „Prakalbinti knygų skirtukai“ ir pasidalijo patirtimi apie Lietuvos kariuomenės tradicijas bei apeigas. Veiverių vokalinis ansamblis ,,Cukraus pudra“ atliko muzikinius kūrinius, kurie sujaudino ne vieną klausytoją.

Prienų Justino Marcinkevičiaus viešosios bibliotekos darbuotojai pasidžiaugė mokinių atvykimu bei iniciatyva organizuoti ir vesti renginius. Pasirodo, tokiuose miesteliuose kaip Veiveriai žmonės išsiilgę renginių ir ne visi turi galimybę išvykti į didmiesčius paminėti Lietuvos istorijai svarbias datas. Mokinių nuomone, kad tokio pobūdžio renginiai yra svarbūs Lietuvos jaunimui bei visai visuomenei, nes primena ilgus metus puoselėtas Lietuvos tradicijas ir unikalią kultūrą.

Dalintis su draugais: