Paminėjome Kovos su prekyba žmonėmis dieną: mokiniai prisidėjo prie performanso įgyvendinimo

2021 m. spalio 18 d. minima Europos Sąjungos Kovos su prekyba žmonėmis diena. Šią dieną organizuojami įvairūs prevenciniai renginiai, siekiantys atkreipti visuomenės dėmesį į šį nusikalstamą socialinį reiškinį. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Mokinių tarybos nariai šiemet prisidėjo prie Kauno Nepriklausomybės aikštėje vykusio performanso „Prekybos žmonėmis muziejus“ įgyvendinimo. Jie ne tik pasirūpino eksponatais, bet ir dalino lankstinukus, teikė informaciją apie prekybos žmonėmis formas. Praeiviai galėjo ne tik iš arčiau susipažinti su prekybos žmonėmis situacija Lietuvoje, bet ir įgavo žinių, kaip tinkamiausiai elgtis sužinojus apie tokius atvejus. 

„Prekyba žmonėmis yra pripažinta kaip nuskalstama ir nelegali veikla ir tai yra viena sparčiausiai plintančių organizuoto tarptautinio nusikalstamumo formų. Prekybos žmonėmis mastai nuolat auga. Pagal savo pelningumą tai yra antras pasaulyje nusikaltimas po prekybos narkotikais,“ – sako Kauno miesto vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnas Darius Joneikis ir kviečia būti neabejingiems.

„Aukų liudijimai yra sukrečiantys. Jie labai paveikia emociškai ir priverčia susimąstyti. Renginio metu kiekvienas galėjo išgirsti į vergovę patekusių žmonių išgyvenimus. Nuolat transliuojami garso įrašai, tikiu, kad pasiekė praeivių širdis. Džiugu, kad galėjome prisidėti prie šio renginio įgyvendinimo ir sužinoti labai daug vertingos informacijos. Tikiu, kad aktyvi prevencinė veikla ir visuomenės švietimas padės daugeliui žmonių nepakliūti į prekybos žmonėmis pinkles“, – teigia Karaliaus Mindaugo PMC Mokinių tarybos pirmininkė Ana Justina Krasauskaitė.

Policijos pareigūnai gyventojams primena – jei tapote prekybos žmonėmis auka ar turite informacijos apie tokio pobūdžio nusikaltimą – visada praneškite prekybazmonemis@policija.lt , tel. 112, policijos pasitikėjimo tel. +370 5 272 5372.

Performansus „Prekybos žmonėmis muziejus“ organizavo: Kauno apskrities VPK Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus ir Kėdainių rajono PK pareigūnai, VŠĮ „Ramintoja“, „Lietuvos Caritas“, kitos nevyriausybinės organizacijos ir savivaldų atstovai.

 

Dalintis su draugais: