Netradicinė pamoka VDU Botanikos sodo laboratorijoje: praktiškai apie augalų ląsteles

Daugelis moksleivių tvirtina, kad įdomiausios pamokos tada, kai jie patys gali išbandyti ir paliesti tai, apie ką skaito vadovėliuose. Spalio 21 d. Karaliaus Mindaugo PMC Gimnazijos skyriaus vienuoliktokai būtent tokią pamoką, kurią galima pavadinti įdomiąja edukacija, turėjo VDU Botanikos sodo laboratorijoje.

„Net neabejoju, kad tokia edukacija laboratorijoje yra pranašesnė už klasikinę pamoką klasėje, nes susipažįstama su naujausia laboratorijos įranga, o dirbant mažomis grupėmis, pasiekiamas puikus rezultatas. Mane tikrai labai maloniai nustebino mokinių pasirengimas pamokai, susidomėjimas ir argumentuotas dalyvavimas diskusijoje ganėtinai sudėtinga biologijos tema,“ – teigia Karaliaus Mindaugo PMC biologijos vyr. mokytoja Sandra Venckuvienė, kuri kartu su VDU edukatore Vesta vedė netradicinę pamoką.

Pamokos tikslas buvo išskirti DNR iš augalo ląstelės ir išsiaiškinti jos sandarą. Kadangi visi edukacijoje dalyvavę mokiniai biologiją mokosi išplėstiniu lygiu ir dauguma planuoja laikyti biologijos valstybinį egzaminą, tai jiems ši praktinė pamoka buvo labai naudinga.

„Laboratorijoje ne tik apžiūrėjome augalo ląsteles ir jų organeles, bet ir smagiai pasivaržėme grupėmis lupdami apelsinus. Labai įdomu buvo padiskutuoti, ar gali žmogaus DNR keistis bėgant metams ir kas sukelia genų mutacijas. Galėjome pirmąkart išbandyti automatines pipetes ir matuoti skysčius mikrolitrais. Pabaigoje palyginome skirtingų grupių rezultatus ir apžiūrėjome apelsinų ląstelių DNR mėgintuvėliuose,“ – įdomia patirtimi džiaugiasi mokinė Vasarė.

Anot mokytojos S. Venckuvienės, mokiniams tokios pamokos labai patinka. Jau nusistovėjusi tradicija, kad dvyliktokams būna vedama biologijos pamoka LSMU Anatomijos muziejuje, Farmacijos muziejuje, o kiekvieną pavasarį viena ekologijos modulio pamoka būna derinama su miškasodžiu.

Dalintis su draugais: