Netradicinė pamoka muziejuje: viena yra išgirsti, o kita – pamatyti

Įdomiai ir kūrybiškai organizuoti pamokas galima ne tik klasėje, bet ir vedant užsiėmimus kitose erdvėse. Įtraukiant į ugdymo procesą aktyvų mokymąsi mokiniai geriau supranta nagrinėtą medžiagą, praktiškai pamato ar išbando tai, kas klasėje kartais neįmanoma.

2019 m. gruodžio 4 d. Karaliaus Mindaugo PMC Gimnazijos skyriaus 9-10 klasių mokiniai vyko į Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejų, kur turėjo biologijos pamokas. Kartu su mokytojomis Sandra Venckuviene ir Lina Uzdiliene mokiniai turėjo puikią progą įdomiai ir netradiciškai apibendrinti vieną iš biologijos skyrių „Kintamumas ir gyvybės įvairovė“. Kiekvienas mokinys rinkosi gyvūną iš nurodyto tipo ir klasės, jį fotografavo, aprašė, mokėsi klasifikavimo principų.

Mokinė Greta pasakoja, kad jai labiausiai patiko drugelių skyrius ir edukacija kartu su gide, kuomet mokėsi atskirti dieninius ir naktinius drugius. „Pamokos muziejuje mokiniams patinka dėl didesnio vaizdingumo, juk viena yra išgirsti apie banginių ar gyvačių dydį, o kita – pamatyti ir įvertinti savo akimis. Manau, kad apsilankymas muziejuje jiems padėjo geriau suprasti nagrinėtą medžiagą, sužadino smalsumą ir motyvaciją mokytis,“ – teigia biologijos mokytoja S. Venckuvienė.

Dalintis su draugais: