Naudingi patarimai, kaip valyti ir saugoti žieminius drabužius pasibaigus sezonui (video)

Keičiantis sezonams, keičiasi ir mūsų garderobas. Norint, kad mus šildę žieminiai drabužiai puikiai tarnautų ir kitą žiemą, nepamirškime tinkamai jais pasirūpinti prieš sudedant į spintas. Naudingais patarimais, kaip valyti ir saugoti žieminius drabužius, dalinasi Karaliaus Mindaugo PMC Skalbimo ir valymo paslaugų centro vedėja Regina Michalkevičienė.

  • Pasibaigus žiemos sezonui striukes, paltus ar kailinius reikia atsakingai išvalyti. Atidžiai apžiūrėkite drabužių etiketes ir jose nurodytas priežiūros instrukcijas, nes kiekvienam gaminiui jos gali būti skirtingos. Sunkūs viršutiniai drabužiai gali turėti įvairių dėmių, kurias namų sąlygomis sunku išvalyti. Jas puikiai pašalins cheminio valymo valykloje. Cheminis valymas padeda panaikinti ne tik blogą kvapą, bet ir erkutes.
  • Natūralios vilnos megztus drabužius reiktų skalbti taip, kaip nurodyta jo priežiūros ženkle. Džiovinti rekomenduojama tik horizontaliai ištiesus, bet jokiu būdu ne pakabinus ant pakabos. Vilnonių drabužių saugojimui nenaudokite plastikinių maišų. Geriausia laikyti sulankstytus popieriniuose maišuose ar dėžutėse.
  • Kabinant drabužius spintoje, naudokite tinkamas pakabas, drabužius galite laikyti ir orui laidžiuose maišuose ar dėžese. Pakabos dydis labai svarbus, nes jis apsaugo rūbus nuo deformacijos. Masyvias ir tvirtas naudokite sunkiems viršutiniams drabužiams, o plonas plastikines – lengviems drabužiams. 
  • Patariama nelankstyti natūralios ar dirbtinės odos drabužių, nes užsifiksuotų lenkimo žymių bus neįmanoma panaikinti.
  • Į spintą tarp drabužių galima įdėti apelsino žievelę, ar kitų įvairių priemonių, kurios sugeria drėgmę bei kvapus.

Primename, kad Jūsų rūbų švara visada gali pasirūpinti Karaliaus Mindaugo PMC Skalbimo ir valymo paslaugų centras. Čia dirbama su naujausia ir moderniausia valymo įranga, naudojama neagresyvi žmogui ir aplinkai valymo sistema, teikiamos visos skalbimo ir cheminio valymo paslaugos. Laukiame Miško g. 15, Kaunas (įėjimas iš Miško g.). Darbo laikas: I-V: 9.00-18.00. Tel.: +370 37242634

Dalintis su draugais: