Moksleiviai kviečiami įgyti profesiją dar mokyklos suole!

Šiemet profesinio mokymo įstaigos duris atveria ir moksleiviams, norintiems įgyti geidžiamos profesijos žinių. Jie galės derinti mokymąsi dviejose mokyklose: savo bendrojo ugdymo mokykloje ir profesinio mokymo įstaigoje. Prašymus mokytis pagal profesinio mokymo programų modulius profesinio mokymo įstaigose jau dabar gali teikti I–IV gimnazijos klasių ir 9–10 bendrojo ugdymo mokyklų klasių mokiniai.

Modulių sąrašą, o jame daugiau kaip 400 pasirinkimų, mokiniai gali rasti Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) tinklalapyje www.lamabpo.lt. Pavyzdžiui, moksleivis profesinio mokymo įstaigoje gali rinktis šukuosenų modeliavimo, makiažo atlikimo, ar kitą mokymo modulį.

Mokinys kartu su savo bendrojo ugdymo mokykla ir profesinio mokymo įstaiga susidarys individualų mokymosi planą, kad būtų neviršytas maksimalus savaitinis 35 pamokų skaičius. Abi mokyklos bendradarbiaudamos derins mokiniui palankų pamokų tvarkaraštį. Baigę modulius mokiniai gaus profesinę kompetenciją patvirtinantį pažymėjimą. Įgytos kompetencijos moksleiviui leis užsiimti atitinkama veikla, o mokantis toliau pagal tos pačios kvalifikacijos programą įgytos kompetencijos galės būti įskaitomos, tad sutrumpės profesinio mokymosi laikas.

Prašymus dalyvauti pagrindiniame priėmime stojantieji gali teikti iki rugpjūčio 7 d. Papildomame priėmime prašymus galima teikti rugpjūčio 15–26 d. Prašymų registracija vyksta internetu: https://profesinis.lamabpo.lt.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras moksleiviams siūlo šiuos modulius:

Įgijusiems pagrindinį išsilavinimą:

  • Augalų pažinimas ir paruošimas komponuoti (M43021401)

Tai floristo modulinės profesinio mokymo programos modulis. Jame išmoksite įvardinti augalų sudedamąsias dalis ir apibūdinti jų pritaikymą floristinėse kompozicijose. Apibūdinti augalų klasifikavimo principus. Įvardinti ir atpažinti populiariausius vazoninius bei skintus augalus, apibūdinti jų pritaikymą. Susipažinsite su džiovintų augalų įvairove. Mokysitės įvardinti ir apibūdinti pagrindinius augalų paruošimo komponuoti būdus. Atpažinti gamtines ir pramonines medžiagas, naudojamas floristikoje. Mokysitės paruošti ir komponuoti skintus, vazoninius, džiovintus augalus. Parinkti ir pritaikyti gamtines medžiagas floristinėse kompozicijose. Demonstruoti floristinių substratų pritaikymo galimybes. Prižiūrėti, įpakuoti ir transportuoti augalus bei jų kompozicijas.

  • Garso įrangos įrengimas ir priežiūra (P42021101)

Tai renginių techninio aptarnavimo darbuotojo modulinės profesinio mokymo programos modulis. Pasirinkę jį mokysitės suprasti scenos garso įrangos montavimo technines užduotis. Saugiai naudoti scenos garso įrangos montavimo įrangą ir įrankius. Sumontuoti scenos garso įrangą. Tikrinti scenos garso įrangos veikimą. Valdyti scenos garso įrangą bei scenos garso programinę įrangą. Reguliuoti garso parametrus. Nustatyti scenos garso įrangos veikimo problemas ir šalinti smulkius gedimus. Paruošti garso įrangą transportavimui. Krauti, iškrauti garso įrangą. Tvirtinti garso įrangą transportuojant. Sandėliuoti garso įrangą.

  • Grimo atlikimas (P32101201)

Tai vizažisto modulinės profesinio mokymo programos modulis. Jame mokysitės paaiškinti teatro ir kino grimui atlikti naudojamų medžiagų ir įrankių paskirtį, naudojimą ir priežiūrą. Suprasti grimo medžiagų sudėtį, poveikį, indikacijas ir kontraindikacijas. Parinkti kosmetikos priemones grimui atlikti pagal odos tipą ir būklę. Parinkti kosmetikos priemones specialiems efektams kurti. Paruošti darbo vietą grimui atlikti pagal grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimus. Atlikti grimą skirtingomis technikomis. Tvarkyti plaukus personažams. Paaiškinti klientui, kaip nusivalyti grimą.

  • Makiažo atlikimas (P32101201)

Tai vizažisto modulinės profesinio mokymo programos modulis. Mokysitės apibūdinti veido odos sandarą, tipus, funkcijas, pakitimus įvairiais amžiaus tarpsniais. Paaiškinti kosmetikos priemonių, naudojamų makiažui, sudėtį, indikacijas ir kontraindikacijas. Nustatyti veido odos tipą ir atpažinti tam tikriems susirgimams būdingas odos problemas, darinius. Parinkti dekoratyvinės kosmetikos priemones, makiažo atlikimo techniką ir technologiją pagal nustatytą veido odos tipą ir problemas. Paruošti darbo vietą atlikti makiažą pagal grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimus. Atlikti makiažą skirtingomis technikomis. Koreguoti antakius. Dažyti antakius ir blakstienas. Paaiškinti klientui, kaip nusivalyti makiažą.

  • Nesudėtingų dirbinių iš tekstilės siuvimas (M43021402)

Tai Dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojo modulinės profesinio mokymo programos modulis. Mokysitės išmanyti tekstilės medžiagų klasifikaciją, gamybą, savybes. Apibūdinti rankinių dygsnių ir peltakių klasifikaciją, atlikimo technologinius reikalavimus. Paaiškinti siuvimo mašinų sandarą, veikimo principus, mokėti saugiai dirbti mašina ir tinkamai ją prižiūrėti. Paruošti medžiagas sukirpimui, rengti išklotines, sukirpti dirbinių detales iš pagrindinių ir pagalbinių medžiagų. Siūti tekstilės dirbinius.

  • Šukuosenų modeliavimas (P42101201)

Tai Kirpėjo modulinės profesinio mokymo programos modulis. Susipažinsite su plaukų garbanojimo, tiesinimo, džiovinimo įrankių rūšimis ir jų eksploatavimo ypatumais, šukuosenų modeliavimo technikomis, medžiagomis, įrankiais ir formavimo priemonėmis ilgalaikiam (cheminiam) plaukų garbanojimui ir tiesinimui, pagal plaukų struktūrą ir būklę. Išmoksite atlikti įvairias šukuosenas skirtingais būdais ir įrankiais laikantis šukuosenos paskirties, pagrindinių modeliavimo principų, technologinės sekos, higienos ir darbų saugos reikalavimų, kurti plaukų dekoravimo priemones įvairioms šukuosenoms, jas pritaikyti skirtingoms progoms, šukuosenoms, plaukų ilgiui. Išmoksite atlikti ilgalaikį plaukų garbanojimą, tiesinimą pagal numatytą schemą.

Įgijusiems pradinį išsilavinimą:

  • Kambarių tvarkymas apgyvendinimo paslaugas teikiančioje įmonėje (P21101311)

Tai Kambarių tvarkytojo modulinės profesinio mokymo programos modulis. Išmoksite išvardyti darbus pagal eiliškumą, tvarkant kambarius pagal jų tipą ir statusą. Mokysitės sutvarkyti kambarius, atsižvelgiant į jų statusą ir švaros lygį. Išmoksite sutvarkyti gyvenamojo numerio vonios kambarį. Gebėsite sutvarkyti nešvarius chalatus, rankšluosčius ir lovos skalbinius bei surūšiuoti šiukšles. Mokėsite saugiai dirbti įrenginiais ir priemonėmis bei pagal nustatytus reikalavimus palaikyti asmeninę ir darbo vietos higieną. Išmoksite įvardyti valomus paviršius, dangas kambaryje. Gebėsite naudoti chemines valymo priemones laikantis saugos darbe reikalavimų. Išmoksite valyti kietus bei minkštus paviršius įvairiomis valymo priemonėmis ir įranga. Išmoksite paruošti darbo priemones ir inventorių kitai darbo dienai.

Dalintis su draugais: