Mokiniai supažindinti su kompanijoninių gyvūnų reabilitacija

2020 m. spalio 12 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Gyvūnų priežiūros skyriaus profesijos mokytoja, dr. Jūratė Sabeckienė vedė seminarą skyriaus bendruomenei „Kompanijoninių gyvūnų reabilitacija“. Lektorė pristatė kompleksą priemonių, siekiant kuo geriau atkurti sutrikusias gyvūnų funkcijas. Kalbėjo apie funkcijų kompensavimą, kai pakitimai negrįžtami bei supažindino su rekomendacijomis pasiektam funkcinio pajėgumo lygio palaikymui.

Dr. J. Sabeckienė pristatė fizioterapijos, kineziterapijos, manualinės terapijos bei masažo taikymo principus ir praktiškai pademonstravo, kaip reiktų įvertinti šuns būklę prieš reabilitacijos plano sudarymą. Anot J. lektorės, labai svarbu pirmojo vizito metu susirinkti visą reikalingą informaciją apie keturkojį. Būtina žinoti jo amžių, veislę, svorį, šėrimo įpročius, įvertinti fizinį aktyvumą, veterinarinę būklę, atlikti šuns statinį ir dinaminį įvertinimą, palpaciją.

Primename, jog gyvūnų prižiūrėtojo profesija – išskirtinė Lietuvoje, ją galima įgyti tik Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre. Mokomasi ne tik auginti, prižiūrėti augintinius, bet ir atlikti kailio priežiūros bei kirpimo procedūras. Šiuo tikslu įkurta ir moderni praktinio mokymo bazė – „Šunų kirpykla“, kur mokiniai tobulina profesinius įgūdžius!

Dalintis su draugais: