Mokiniai Islandijoje domėjosi atliekų perdirbimo ir antrinio panaudojimo politika

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Gimnazijos skyriaus mokiniai ir mokytojai kovo 5–9 d. lankėsi Islandijoje, Reikjaviko mokykloje Borgarholtsskoli, kur dalyvavo Nordplus projekto „Think green, act green!“ veiklose.

Tai buvo finalinis, trečiasis šio projekto susitikimas, kurio tema – „Reduse, reuse, recircle“. Islandų, latvių ir lietuvių mokinių komandos pristatė savo šalių atliekų perdirbimo ir antrinio panaudojimo politiką. Karaliaus Mindaugo PMC mokiniai demonstravo iš panaudotų medžiagų pačių kurtus papuošalus ir žaislus.

Vizito metu mokiniai susipažinimo su mokykla, kurioje mokoma frezavimo, pjovimo ir tekinimo darbų, plieno apdirbimo ir automobilių remonto, pabandė patys kurti reklamas, spaudą ant marškinėlių, taip pat turėjo galimybę lankytis Reikjaviko atliekų perdirbimo įmonėse: žuvų produktų perdirbimo, komposto, naudotų daiktų parduotuvėje, naudotų daiktų perdirbimo studijoje.

Projekto „Think green, act green“ metu mokiniai ir mokytojai gilino žinias apie klimato kaitos situaciją ir iššūkius. Pristatė problemas su kuriomis susiduria savo šalyse, daugiausiai dėmesio skiriant vandens išteklių ir taupymo, darnaus vartojimo, produktų perdirbimo ir daugkartinio naudojimo bei miškų, aplinkosaugos ir savanorystės temoms. 

Dalintis su draugais: