Mokiniai dalyvavo prevenciniame renginyje prieš prekybą žmonėmis

2019 m. spalio 18 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras minėjo Europos Sąjungos kovos su prekyba žmonėmis dieną. Socialinių paslaugų skyriuje besimokantys būsimieji apsaugos darbuotojai ir socialinio darbuotojo padėjėjai dieną įprasmino vaidindami Kauno Rotušės aikštėje vykusiame prevenciniame performanse prieš prekybą žmonėmis.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato organizuotas renginys traukė praeivių žvilgsnius. Karaliaus Mindaugo PMC mokiniai demonstravo keturias prekybos žmonėmis formas – prostituciją, fiktyvią santuoką, vergišką darbą bei nepilnamečių įtraukimą vykdyti vagystes. Įspūdingą grimą jauniesiems aktoriams sukūrė Karaliaus Mindaugo PMC besimokančios vizažistės. Būsimosioms grožio specialistėms tai buvo puiki grimo praktika ir galimybė prisidėti prie prevencinės veiklos. Teatrališkos mini scenos buvo kuriamos kas valandą po 15 minučių, o tarp vaidinimų vyko diskusijos aktualiomis temomis. Renginio garsu pasirūpino taip pat šio centro mokiniai – būsimieji renginių techninio aptarnavimo darbuotojai.

Renginyje dalyvavo ne tik Kauno apskrities policijos pareigūnai, bet ir prokuratūros, Caritas bei kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro atstovai. „Prekybos žmonėmis formos yra įvairios ir jos nuolat kinta, ne visada yra iškart pastebimos, tad kalbėti apie šią problemą – privalu. Daugelis mūsų gali net nesuvokti, jog tokie dalykai gali vykti visai šalia mūsų. Labai svarbu šviesti visuomenę šiuo klausimu, jog susidūrus su tokia situacija, žmonės ją atpažintų, netylėtų ir praneštų apie tai“, – teigia Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnai.

Karaliaus Mindaugo PMC mokiniai džiaugiasi galėję prisidėti prie renginio organizavimo ir mini scenų kūrimo. Tikime, kad aktyvi prevencinė veikla ir visuomenės švietimas padės daugeliui žmonių nepakliūti į prekybos žmonėmis pinkles.

Dalintis su draugais: