Minint Tarptautinę klimato kaitos dieną – praktinės dirbtuvės!

Spalio 24-ąją​ minima Tarptautinė klimato kaitos diena. Šia proga visame pasaulyje rengiamos akcijos ir renginiai, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į klimato kaitą, skatinant keisti neatsakingo vartojimo įpročius. Ši diena nebuvo pamiršta ir Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre. Tekstilės skyriaus bendruomenė organizavo praktines dirbtuves ir kvietė visus norinčius išmokti pasisiūti daugkartinio naudojimo pirkinių maišelius.

„Šia akcija siekiame paskatinti žmones atsigręžti į atsakingą vartojimą, atsisakyti masiškai naudojamų plastikinių maišelių ir vietoje jų rinktis daugkartinius. Nors tai gali atrodyti tik smulkmena, tačiau nuo to ir gali prasidėti kelionė į didesnius pokyčius. Maišelį siuvant pačiam galima jį personalizuoti, pasirinkti mėgstamas spalvas, ornamentus. Mūsų kūrybinėse dirbtuvėse siuvome maišelius su ąžuolo lapelio ornamentu, kuris yra prasmingas lietuviškas simbolis,“ – teigia Tekstilės skyriaus vedėja Inga Butauskė.

Dalyvavusieji kūrybinėse dirbtuvėse ne tik pasisiuvo daugkartinio naudojimo maišelius, bet ir džiaugėsi turėję galimybę pabendrauti, labiau pažinti siuvėjo profesiją. Džiaugiamės, jog Tekstilės skyriaus profesijos mokytojai ir mokiniai įkvepia keisti neatsakingo vartojimo įpročius. Būsimosios siuvėjos šios dienos proga Centro bendruomenei padovanojo daugiau nei 100 savo rankomis pasiūtų daugkartinių maišelių. Su jais mes tikrai – švaresnio pasaulio link!

Dalintis su draugais: