Masažuotojų konkurse demonstruotas profesinis meistriškumas

2019 m lapkričio 15 d.  Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre vyko masažuotojų meistriškumo konkursas, kuriame praktinius įgūdžius demonstravo 19 masažuotojo mokymo programos antrakursių. Jie varžėsi dėl galimybės atstovauti profesinio mokymo centrą Nacionaliniame masažuotojų konkurse ir dovanojo klasikinius nugaros masažus Kaune dirbantiems paramedikams, ugniagesiams, policijos pareigūnams ir kariams.

„Masažuotojai dirba žmonėms ir jų atliekamas paslaugas vertina klientai. Meistriškumo konkursas – puiki proga pademonstruoti praktinius įgūdžius, pažinti klientą. Šiemet pirmi metai, kai konkurso metu klasikiniu masažu palepinome mūsų svečius – paramedikus, ugniagesius, policijos pareigūnus, prisijungė ir Lietuvos kariuomenės kariai. Žinome, koks sunkus, atsakingas ir nelengvas jų darbas. Kiekvieną dieną jie rizikuoja savo sveikata, gelbsti nelaimių ištiktus žmones, tad nusprendėme jiems padėkoti ir šiek tiek palepinti,“ – teigia Karaliaus Mindaugo PMC Sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Vaida Prakapienė.

Modelių ir komisijos vertinimas

Mokinių modeliai buvo sužavėti masažuotojų atsidavimu pasirinktai profesijai ir masažo procedūromis. Ugniagesio gelbėtojo Valdemaro Kabišaičio nuomone, tokie pakvietimai labai maloniai nuteikia ir tampa atgaiva nelengvame darbe. „Džiaugiamės, kad esame kviečiami, tokios iniciatyvos labai sveikintinos. Mokiniai tikrai labai stengėsi masažus atlikti kuo geriau, o mes tiesiog pasimėgavome procesu,“ – teigia Valdemaras, kuris į ši konkursą atėjo su savo kolegomis. Komplimentų masažuotojams negailėjo ir Daiva Dabašinskė iš Kauno priešgaisrinės tarnybos. „Pati labai domiuosi masažais, šios procedūros – tikra atgaiva sielai. Man labai pasisekė, jog konkurso metu mane masažavo du masažuotojai, tad galėjau palyginti jų darbą. Tikrai likau labai maloniai nustebinta. Man masažą dovanojęs masažuotojas tapo ir šio konkurso nugalėtoju, tad mano nuojauta pasiteisino, o jo profesionalumą įvertino ir kompetentinga komisija,“ – džiaugiasi Daiva.

Būsimieji masažuotojai atliko svečiams 30 minučių trukmės nugaros masažus. Mokinius konkursui ruošė profesijos mokytojai – Kristina Bružė, Remigija Kazakevičienė, Gintarė Andriukevičiūtė, Rita Darbutienė, Milisenta Baranauskienė, Paulius Stonys, Marius Jurgėlaitis, Dalia Skvernienė. Anot vertinimo komisijos pirmininkės Vaidos Prakapienės, mokinių atliekamas masažas buvo vertinamas pagal nustatytus kriterijus. „Vertinome ne tik masažo judesių atlikimą laikantis klasikinio masažo technikos standartų ir taisyklių, bet ir judesių įvairovę, masažo vientisumo išlaikymą, fiziologinį masažo būdų parinkimą, ergonomiką, profesinį įvaizdį, gebėjimą pasiruošti savo darbo vietą, higieną ir kitus dalykus,“ – pasakoja V. Prakapienė.

Parodomasis masažas

Konkurso metu parodomąjį masažą visiems padovanojo „Ispado“ ir „Magistra“ masažo mokyklų dėstytojas iš Sankt Peterburgo Aleksej Vizer. Daugiau nei 15 metų masažo praktika užsiimantis specialistas masažo mokykloje moko europietiškų Manualinės terapijos instituto „Inmaster“ technikų, yra Europos masažo čempionatų ir kosmetologijos konkursų teisėjas.

Masažuotojas atliko demonstraciją iš Kūno SPA specialisto programos „Gilus miorelaksinis masažas – chiromasažas. Tai gilus masažas, šalinantis tiek bendrąją įtampą, tiek įtampą konkrečioje vietoje. Masažo dėka pagerėja raumenų elastingumas, pašalinami vietiniai užspaudimai, pagerinamas kūno mobilumas, atkuriamos fizinė ir emocinė žmogaus būsenos.

Konkurso nugalėtojai

Susumavus masažuotojų konkurso rezultatus paaiškėjo šių metų nugalėtojai. I vietos nugalėtojams atiteko „Ispado akademija“ įsteigti prizai – dovanų kuponai ir masažams skirti kremai bei kelialapiai į Nacionalinį masažuotojų konkursą.

Amžiaus grupėje iki 25 metų:

1 VIETA – Augustas Mališauskas, 2 VIETA – Algirdas Kočiūnas, 3 VIETA – Juozas Bosas.

Amžiaus grupėje virš 25 metų:

1 VIETA – Mindaugas Banionis, 2 VIETA – Jurgita Subačienė, 3 VIETA – Vaida Petkevičienė.

Dalyviai džiaugiasi atradę svajonių profesiją

I vietos laimėtojas Augustas Mališauskas teigia, jog masažuotojo profesiją pasirinko po ilgų savęs ieškojimų ir išbandžius ne vieną specialybę – nuo tarptautinės politikos iki užsienio kalbų. „Kadangi visą gyvenimą esu fiziškai aktyvus, ieškojau būtent tokios specialybės, kurioje galėčiau save realizuoti ir jausčiausi savimi. Įstojau mokytis turėdamas tikslą – tapti profesionaliu masažuotoju. Kai masažuoju, stengiuosi kuo efektyviau panaudoti išmoktas masažo technikas. Be galo džiaugiuosi matydamas, kai kas kartą dirbdamas su tuo pačiu klientu matau jį vis geresnės nuotaikos ir savijautos,“ – teigia Augustas.

Taip pat I vietos laimėtojas Mindaugas Banionis masažuotojo profesiją pasirinko iš noro padėti žmonėms. „Masažas man kaip hobis. Labai domiuosi įvairiomis technikomis, stengiuosi tobulėti. Stiprybės ir fizinės ištvermės teikia aktyvus gyvenimo būdas bei sportas,“ – pasakoja Mindaugas ir džiaugiasi savo profesiniu pasirinkimu.

Konkurso dalyviai dėkojo savo profesijos mokytojams, kurie kantriai ir su didžiuliu atsidavimu perduoda savo patirtį ir profesines žinias. Sveikiname visus dalyvius ir linkime sėkmės baigiamosios praktikos ir asmens įgytų kompetencijų vertinimo metu!

Dalintis su draugais: