Masažuotojo profesija – aktuali, populiari, reikalinga

Masažuotojo profesija kasmet vykstančio priėmimo metu lyderiauja populiarumo viršūnėse. Tai suprantama, nes sveikatos srities programų profesiniame mokyme nedaug, o specialistų poreikis didžiulis. Be profesionalių masažuotojų sunku įsivaizduoti šalies gydymo įstaigas, reabilitacijos, SPA ir sveikatingumo centrus. Prognozuojama, kad šios profesijos aktualumas išliks ir ateityje, nes visuomenė sensta, žmonės patiria įvairias traumas, dėl mažo fizinio aktyvumo dažnai serga lėtinėmis ligomis bei skundžiasi kitais negalavimais.

Profesionalų komanda

Pasirinkę masažuotojo profesiją Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre žmonės žino, kad čia dirba savo profesijai atsidavę profesijos mokytojai praktikai. Jų profesionalus darbas dažnai atsispindi mokinių sėkme įvairiuose konkursuose. 2019 m. gruodžio mėnesį vykusiame respublikiniame masažuotojų profesinio meistriškumo konkurse „Masažuotojas 2019“ I VIETĄ iškovojo Karaliaus Mindaugo PMC masažuotojo mokymo programos antrakursis Mindaugas Banionis. Jis teigia, kad be mokytojų atsidavimo ir profesionalumo nebūtų įmanoma siekti profesinio meistriškumo. „Masažas man kaip hobis. Labai domiuosi įvairiomis technikomis, stengiuosi tobulėti. Džiaugiuosi šiuo profesiniu pasirinkimu ir tikiu, jog puikiai save realizuosiu šioje srityje po mokslų baigimo,“ – teigia Mindaugas ir džiaugiasi įgyta praktika. 

Platus žinių spektras

Norint tapti masažuotoju tenka mokytis daug įvairių profesinių dalykų. Masažuotojas turi išmanyti žmogaus anatomijos ir fiziologijos pagrindus, žmogaus organizme vykstančius patologinius procesus, taikomų masažo metodų principus, medicinos priemonių ir prietaisų veikimo principus bei jų priežiūrą. Taip pat svarbu išmokti atpažinti gyvybei pavojingas būkles, jas įvertinti ir tinkamai reaguoti.

Labiausiai besimokantieji džiaugiasi intensyvia ir labai įdomi praktika. Mokomasi klasikinio ir segmentinio, gydomojo, sportinio masažo atlikimo, o pirminėje mokymo programoje besimokantieji gali rinktis vieną iš papildomų modulių – netradicinio masažo atlikimo, kūno puoselėjimo procedūrų atlikimo, ar kosmetinio masažo. Smagiausia tai, jog tarp masažuotojų dažniausiai tvyro labai maloni ir jauki atmosfera, o grupiokai tampa artimais bičiuliais.

Perspektyvos

Dažnai stojantieji klausia, kokios galimybės atsiveria baigus šią profesiją, ar jie galės įsidarbinti medicinos įstaigose. Remiantis patvirtinta Lietuvos Medicinos norma (ji įsigalios 2020 m. lapkričio 1 d.), tik įgijęs masažuotojo profesinę kvalifikaciją asmuo gali teikti masažo paslaugas dirbdamas sveikatos priežiūros įstaigose. Norint tai padaryti, kelias labai paprastas. Gavęs profesinio mokymo diplomą absolventas kreipiasi į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą ir elektroniniu būdu pildo prašymą masažuotojo spaudui gauti. Gavęs spaudą tampa valstybės pripažintu masažuotoju ir verčiasi masažuotojo praktika įstaigose, turinčiose galiojančią įstaigos asmens sveikatos priežiūros licenciją – ligoninėse, sanatorijose, reabilitacijos klinikose, sveikatingumo, grožio centruose ir kt.

Norint atsidaryti savo masažo kabinetą, laukia kiek ilgesnis kelias, tačiau tikrai įveikiamas. Kadangi masažo paslauga yra licencijuojama asmens sveikatos priežiūros ambulatorinė paslauga, tai norint sukurti savo kabinetą, reikia įsteigti juridinį asmenį – tinka bet kuri juridinio asmens forma: mažoji bendrija, viešoji įstaiga ar kitos. Po to reikia rasti tinkamos paskirties patalpas, gauti higienos pasą. Kai jau turite įsisteigę juridinį asmenį, patalpas bei higienos pasą tinkamą sveikatos priežiūros paslaugoms teikti, pateikiate prašymą gauti licenciją teikti sveikatos priežiūros paslaugas. Licenciją išduoda Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos.

Jei norite įgyti masažuotojo profesiją, kviečiame pildyti prašymą LAMA BPO informacinėje sistemoje: www.profesinis.lamabpo.lt. Išsami informacija tel. +370 626 64580.

Dalintis su draugais: