Masažuotojas Marius Jurgelaitis: įtampa pečių juostoje – vienas dažniausių nusiskundimų (video pamoka)

„Sveikatinimo paslaugos ir kurortinis turizmas Lietuvoje vis labiau populiarėja. Masažai, SPA, įvairios kūno puoselėjimo procedūros traukia žmones, siekiančius kokybiško poilsio ir geresnės savijautos,“ – teigia masažuotojas, kineziterapeutas ir Karaliaus Mindaugo PMC profesijos mokytojas MARIUS JURGELAITIS. Anot specialisto, nenuostabu, jog kasmet auga ir masažuotojo profesijos populiarumas. Vis daugiau stojančiųjų įvertina išaugusią paslaugų paklausą. Birštono „Vytautas Mineral Spa“ masažo ir SPA paslaugas teikiantis M. Jurgelaitis teigia, jog žmonės dažniausiai kreipiasi norėdami susigrąžinti gerą savijautą, sumažinti įtampą pečių juostoje, raumenų sąstingį ar tiesiog maloniai atsipalaiduoti.

Sukaupta 10 metų praktine patirtimi M. Jurgelaitis dalinasi su būsimaisiais masažuotojais Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre. Pirmakursius jis moko klasikinio ir segmentinio bei kosmetinio masažo atlikimo. Specialistas pasakoja, jog ką tik mokslus baigusiems šioje srityje nėra lengva, nes reikia suburti savo klientų ratą, užsitarnauti vardą, o tai įmanoma tik nuosekliu ir kokybišku darbu. Tobulėjimas ir ryžtingas profesinių tikslų siekimas taip pat neatsiejami dalykai. Kaskart išmokus kažko naujo auga profesionalumas. M. Jurgelaičio atsidavimą profesijai rodo jo ilgametė praktika ir pergalės įvairiuose čempionatuose – jis yra Maskvoje vykusio IX Pasaulio masažo čempionato varžybų nugalėtojas, Lietuvos SPA masažuotojų profesionalų čempionato laimėtojas, Baltijos šalių II vietos prizininkas.

Geras masažuotojas dirba savęs nežalodamas

Anot M. Jurgelaičio, masažuotojo profesija reikalauja daug fizinių jėgų ir ištvermės. „Kartais per dieną tenka padaryti daugiau nei 10 masažų ir tam, kad pats savęs nežalotum ir nepervargtum tiek fiziškai, tiek emociškai, reikalingas geras pasirengimas. Būtina žinoti masažuotojo ergonomikos ir biomechanikos principus, kad dirbtum efektyviai ir profesionaliai. Labai gaila, kad kai kurie masažuotojai nekreipia į tai dėmesio, dirba nesaugodami savo sveikatos ir dėl to anksti baigia profesinę karjerą,“ – pasakoja Marius ir priduria, jog ši profesija tik iš pirmo žvilgsnio atrodo labai lengva ir paprasta.

Anot specialisto, masažuotojas turi gebėti paruošti savo kūną, siekiant saugaus darbo. Juk tai jo pagrindinis darbo įrankis. Masažuotojas privalo žinoti, kaip jo kūno padėtis lemia masažo judesių stiprumą, kaip efektyviai galima panaudoti raumenis, siekiant gerinti masažo atlikimo techniką, kiek masažo stiprumas priklauso nuo gravitacijos, stalo aukščio bei kitus su ergonomika susijusius dalykus.

Masažas – sveikatos profilaktikai

„Nebūtina laukti, kol pradės kankinti skausmai, kad apsilankytumėt pas masažuotoją“, – teigia M. Jurgelaitis ir rekomenduoja kasmet pasidaryti bent 10 masažų kursą. Toks profilaktinis kursas ypač naudingas keičiantis sezonams, nes stiprina imunitetą ir gerina savijautą. Pačiam žmogui nusistatyti, kokį masažą pasirinkti sudėtinga. Pirmiausia reikėtų apsilankyti pas gydytoją specialistą, kuris atliktų tyrimus ir tik tuomet rekomenduotų, kokios srities masažo specialisto reikia.

Įtampa pečių juostoje – viena dažniausių problemų

Masažuotojas pasakoja, jog didelė dalis klientų skundžiasi sprando ir pečių juostos skausmais bei sąstingiu. Įtampa šioje srityje susikaupia dirbantiems sėdimą darbą, ilgesnį laiką praleidžiantiems prie kompiuterių. Anot M. Jurgelaičio, negalima to ignoruoti, nes ilgainiui galima prisišaukti rimtų problemų – kaklo, galvos skausmus, galvos svaigimą bei negalavimus visame kūne. Pečių juostos masažas atpalaiduoja, mažina raumenų įtampą, rekomenduojamas profilaktiškai žmonėms, dirbantiems sėdimą darbą,

M. Jurgelaitis teigia, jog tokį masažą galėtų išmokti pasidaryti kiekvienas ir video pamokoje demonstruoja keletą šio masažo judesių. Jį rekomenduojama atlikti šiltomis rankomis, naudojant masažinį aliejų (tinka ir populiarus kokosų aliejus). Kviečiame mokytis, praktikuotis ir pradžiuginti savo artimuosius!

Dalintis su draugais: