Masažuotoja dalinasi profilaktiniais patarimais vaikų plokščiapėdystės prevencijai (video)

2024 07 03

„Vasara – puikus metas stiprinti vaikų sveikatą ir pasirūpinti plokščiapėdystės profilaktika. Taisyklingam pėdos formavimuisi ypač naudingas vaikščiojimas basomis, tad reiktų išnaudoti vasaros teikiamas galimybes ir skelbti atostogas pėdutėms“, – sako Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro gydomojo masažo profesijos mokytoja Gintarė Ščesnavičienė.

Anot specialistės, daugelis tėvų dėl vaikų pėdų sunerimsta labai anksti ir kartais visai be reikalo. Ne visi žino, kad praktiškai visi vaikai iki maždaug 3-ejų metų būna plokščiapėdžiai ir tai yra visiškai normalu. Situacija pradeda keistis tada, kai, vaikui augant, pėdoje mažėja riebalinis sluoksnis ir pradeda formuotis pėdos skliautas. Paprastai jis visiškai susiformuoja apie 6-7 gyvenimo metus.

Gydomojo masažo specialistė akcentuoja tinkamą pėdų priežiūrą ir profilaktiką, ypač ankstyvame amžiuje, kuri gali padėti užtikrinti teisingą pėdos skliauto formavimąsi ir išvengti plokščiapėdystės ateityje. Kadangi didžiąją dalį pėdų deformacijų sudaro įgyta plokščiapėdystė, svarbu pėdutėms skirti tinkamą dėmesį nuo mažens.

„Vaikščiojimas basomis skirtingais paviršiais, fizinis aktyvumas, tinkama avalynė, specialūs pratimai ir masažai – puikios profilaktinės priemonės, kurios gali prisidėti prie taisyklingo vaiko pėdos skliauto formavimosi“, – sako G. Ščesnavičienė ir praktiškai video patarime demonstruoja, kaip tėvai patys galėtų pasirūpinti plokščiapėdystės profilaktika.

Dalintis su draugais: