Laisvės gynėjų dieną – prasmingos iniciatyvos

Sausio 13 – oji buvo, yra ir bus ypatinga diena visai mūsų valstybei! Šią datą kasmet mini visa Karaliaus Mindaugo PMC bendruomenė. Laisvės gynėjų dienos išvakarėse Mokinių tarybos nariai ir Centre besimokantys būsimieji  apeigų ir švenčių organizatoriai su mokytojais dalyvavo Sausio 13-osios renginiuose Kaune, Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje. Čia vyko pilietinė akcija „Neužmirštuolių pieva“, varpų muzikos koncertas bei pilietiškumo akcija prie laužų „Būkime kartu“.

Sausio 13 – osios rytą visa Karaliaus Mindaugo PMC prisijungė prie akcijos „Neužmirštuolė“ ir pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Socialinių paslaugų skyriaus mokiniai dalino savo rankomis iškarpytus neužmirštuolių žiedelius, kvietė juos segėti ir tokiu būdu parodyti, jog žuvusiųjų už laisvę dovana ateities kartoms neliko pamiršta, kad esame dėkingi.

Kaip ir kiekvienais metais prisijungiame prie kasmetinės, jau tradicija tapusios pilietinės iniciatyvos-akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Ankstyvą Sausio 13-osios rytą Mokinių tarybos nariai dešimčiai minučių užgesino šviesą patalpose ir languose uždegė atminimo žvakutes. Jos simbolizuoja laisvės gynėjų laužus prie parlamento, apgintos laisvės šviesą ir pergalę prieš brutalią jėgą, atmintį ir susikaupimą pagerbiant žuvusius ir nukentėjusius. Tuo metu bendra pilietinė pozicija padėjo atsilaikyti prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją, bandymą karine jėga įvykdyti perversmą. Vienu metu degdami žvakeles mokiniai pajuto vienybės jausmą, kuris apjungė tautą ir 1991-ais.

Mokinių tarybos organizuotoje pilietiškumo pamokoje „Sausio 13-osios prisiminimai“ jautriu ir įdomiu pasakojimu pasidalino per tragiškus Sausio 13-osios įvykius žuvusio Tito Masiulio sesuo Giedrė Prialgauskienė. Nors visai šeimai T. Masiulio netektis buvo smūgis, G. Prialgauskienė teigia, kad savo broliui ir Dievui yra dėkinga už tai, kad dabar turime laisvę. Viešnia bibliotekai padovanojo knygą apie savo brolio gyvenimą ir žygdarbį „Gyvenkit laisvi ir laimingi“. Po renginio kartu su G. Prialgauskiene mokiniai su mokytojai vyko į Petrašiūnų kapines, kur gėlėmis pagerbė Tito Masiulio atminimą.

Dėkojame visiems, kurie aktyviai dalyvavo Laisvės gynėjų dienai skirtuose renginiuose, inicijuotus Karaliaus Mindaugo PMC Mokinių tarybos, Smulkaus verslo organizavimo bei Gimnazijos skyrių.

Dalintis su draugais: