Kūrybinių dirbtuvių metu pagaminti žaislai beglobiams gyvūnams

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Gyvūnų priežiūros skyrius kasmet organizuoja įvairias gerumo akcijas prieglaudose gyvenantiems gyvūnams. 2021  m. kovo 31 d. buvo suorganizuotos nuotolinės žaislų  gaminimo dirbtuvės beglobiams gyvūnams. Anot dirbtuvių organizatorių, Monikos Skrodenytės ir Simos Tumosaitės, kiekvienam augintiniui žaisliukai yra būtini, nes jie ne tik praskaidrina kasdienybę ir suteikia smagią pramogą, bet ir lavina. Pavyzdžiui, kamuoliukas skirtas pasitikėjimo ugdymui, kramtymui, kai tuo tarpu virvė – jėgai ir ištvermei stiprinti. Būsimosios gyvūnų prižiūrėtojos sako, jog žaislai padeda keturkojams tobulėti ir augti. Yra šunų, kuriems žaislas – net galingesnis skatintojas nei maistas.

Nuotoliniu būdu vykusių kūrybinių dirbtuvių metu buvo galima įsitikinti, jog kartais visai nebūtina pirkti brangių pramoninių žaislų augintiniui. Kartais pakanka pasitelkti vaizduotę ir iš namuose turimų daiktų sukurti ne ką smagesnį žaislą. Gamybai galima naudoti senas virves, audinių atraižas, teniso kamuoliukus, rankšluosčius, senas kojines bei kitas medžiagas. Kačių mėgstamiausi žaislai – plunksnytės, pelytės, skambantys kamuoliukai, draskyklės, o šunys labai mėgsta virvinius ir pliušinius žaislus bei kamuoliukus.

Kūrybinių dirbtuvių metu pagamintais žaislais bus pradžiuginti prieglaudose gyvenantys beglobiai gyvūnai. Gyvendami tarp prieglaudos sienų, jie itin ilgisi žmogiško dėmesio, šilumos, veiklos. Dėkojame organizatoriams ir visiems dalyvavusiems ne tik už skiriamą laiką savanorystei, bet ir puikias socialines akcijas bei iniciatyvas.

Dalintis su draugais: