Kovo 11-osios minėjime apdovanoti pilietiškumo iniciatyvų dalyviai

2023 03 10

Kovo 11-osios išvakarėse Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre vyko iškilmingas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas. Didžiojoje salėje susirinkusi gausi Karaliaus Mindaugo PMC bendruomenė sugiedojo Lietuvos Respublikos himną ir šventiškai užbaigė vykusių pilietiškumo iniciatyvų ciklą, kuris apėmė laikotarpį nuo Sausio 13-osios iki Kovo 11-osios.

Pilietinės iniciatyvos metu bendruomenės nariai buvo kviečiami pasipuošti tautiniu Lietuvos simboliu, žiūrėti rež. Audriaus Lekavičiaus dokumentinį filmą „Spec. žvėrynas“ ir diskutuoti apie pilietiškumą šiandien. Karaliaus Mindaugo PMC biblioteka organizavo akciją „Aklas pasimatymas su knyga“, siekiant skatinti meilę Tėvynei ir teminę knygų parodą „Trys laisvės spalvos“. Aktyvi Mokinių taryba savo Instagram paskyroje kvietė kūrybiškai įsitraukti į vykdomas pilietiškumo veiklas profesinio mokymo centre.

Apie tai, kaip kiekvienas iš mūsų galime prisidėti prie Lietuvos valstybės auginimo ir laisvės puoselėjimo renginyje susirinkusiai bendruomenei papasakojo ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi apdovanotas Karaliaus Mindaugo PMC paramedikų profesijos mokytojas, Lietuvos Šaulių sąjungos narys Žilvinas Neliubšys. „Viena iš galimybių pademonstruoti pilietiškumą – kraujo donorystė. Aš savo donorystės kelią pradėjau dar būdamas studentu ir tęsiu iki šiol. Šiuo metu esu paaukojęs kraujo jau 114 kartų ir planuoju duoti tol, kol sveikata leis. Priklausymas Šaulių Sąjungai taip pat ugdo pilietiškumą, patriotizmą bei lyderystę. Kiekvienas gali būti pilietišku, svarbiausia – mylėti savo šalį, gerbti gimtąją kalbą, kultūrą, istoriją bei dalyvauti įvairiose pilietinėse iniciatyvose,“ – sako Ž. Neliubšys.

Muzikinius sveikinimus dovanojo Karaliaus Mindaugo PMC renginių ir poilsio paslaugų organizavimo specialybės mokinė, solistė Karolina Činikaitė ir Erika Danilovaitė (kanklės).

Šventę vainikavo Karaliaus Mindaugo PMC direktorės Noros Pileičikienės sveikinimas bendruomenei ir padėkų įteikimas visiems, kurie dalyvavo įvairiose profesinio mokymo centre organizuotose iniciatyvoje – dailyraščio konkurse „Tremtiniams atminti“, piešinių konkurse „Piešiu Lietuvą“, knygų skirtukų konkurse „Mano profesija – kurti Lietuvą“, nuotraukų konkurse „Švenčiu Lietuvą“. Pasveikinti ir interaktyvios viktorinos „Vilniaus miestui 700“ ir protmūšio „Ką aš žinau apie Lietuvą?“ nugalėtojai. Padėkos įteiktos stalo teniso ir badmintono turnyrų bei baudų ir tritaškių metimo turnyrų nugalėtojams.

Dėkojame pilietinių iniciatyvų organizatoriams – Karaliaus Mindaugo PMC Gimnazijos skyriui, bibliotekai, Verslo paslaugų skyriui, Mokinių tarybai, Sveikatos paslaugų skyriui.

Kovo 11-ąją visi iškelkime trispalvę, džiaukimės ir didžiuokimės, kad esame Laisva tauta.

Dalintis su draugais: