Kosmetikė Vaida Ščiučkienė dalinasi rankų odos priežiūros patarimais (video)

„Rankos – moters vizitinė kortelė. Jos pasako apie žmogų labai daug, išduoda amžių ar netgi darbo pobūdį. Rankų oda pradeda senti anksčiausiai – maždaug nuo 25 metų amžiaus, tad būtina ja pasirūpinti laiku ir reguliariai, kad užkirstume kelią estetinėms problemoms“, – teigia kosmetikė, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro profesijos mokytoja Vaida Ščiučkienė.

Būsimosioms kosmetikėms dėstanti specialistė sutiko pasidalinti rankų odos priežiūros patarimais. Yra keletas pagrindinių procedūrų, kurias kiekviena moteris nesudėtingai gali atlikti pati namuose.

Rankų šveitimas. Ši procedūra pašalina negyvas odos ląsteles, aktyvina kraujotaką, stabdo senėjimo procesus. Šveitimą rekomenduojama atlikti vieną kartą per savaitę masažuojamaisiais judesiais. Šveitikliu rankos trinamos apie 2-3 minutes. Ši procedūra yra labai naudinga tuo, kad po jos atlikimo visos kitos naudojamos kosmetikos priemonės daug geriau įsiskverbia į rankų odą ir duoda žymiai geresnį efektą.

Kosmetikė Vaida teigia, jog šveitiklį nesudėtingai galima pasigaminti ir namuose. Pavyzdžiui: 1 šaukštas negyvosios jūros druskos, 1 šaukštas alyvuogių ar kokosų aliejaus. Kitas receptas – 1 šaukštas kavos tirščių ir 1 šaukštas alyvuogių ar kokosų aliejaus. Puikus šveitiklis yra iš valgomosios sodos ir kokosų ar alyvuogių aliejaus.

Rankų kaukė. Specializuotose kosmetikos parduotuvėse galima įsigyti specialias rankų odą drėkinančias pirštines. Rankas jose patariama laikyti apie 15-20 minučių. Rankų kaukes taip pat galima pasigaminti ir namų sąlygomis. Specialistė dalinasi keliais efektyviais receptais:

  • Pašildome alyvuogių ar kokosų aliejų bei gausiai juo ištepame rankas. Tuomet užsimauname polietilenines pirštinės ar tiesiog maišelius, apsukame rankšluosčiu ir šiltai palaikome apie 20 minučių. Jeigu rankų odoje yra pigmentinių dėmių, tuomet pravartu į aliejų įlašinti citrinų eterinio aliejaus ar tiesiog išspausti citrinos sulčių.
  • Šaukštas medaus, šaukštas kokosų aliejaus bei šaukštas kakavos sviesto. Visus ingredientus išmaišome, pašildome, ištepame rankas ir palaikome šiltai apie 20 minučių.

Po naminių kaukių rankas būtina nuplauti šiltu vandeniu ir patepti drėkinančiu kremu. Taip pat reiktų nepamiršti rankas įmasažuoti maitinančiu ar drėkinančiu kremu nakčiai. Specialistė primena, jog atliekant įvairius buitinius darbus labiausiai kenčia rankų oda, todėl juos rekomenduoja dirbti su pirštinėmis.

Dalintis su draugais: