Kirpėjo profesija: galimybė atsiskleisti ir išreikšti save!

Grožio krypties profesijos kasmet sulaukia didžiulio populiarumo tarp stojančiųjų. Juos traukia didžiulis noras įsilieti į grožio industrijos pasaulį, dirbti širdžiai mielą darbą ir kurti grožį. Kirpėjo profesiją siekiantys įgyti žmonės žino, kad darbo turės visada – juk kirpėjo paslaugų reikia tiek moterims, tiek vyrams, tiek vaikams. O žengti pirmuosius žingsnius ir mokytis šio amato galima pradėti baigus vos 10 ar 12 klasių arba rinktis tęstinio mokymo programą jau turintiems vieną ar daugiau kvalifikacijų.

Pasirinkusiems kirpėjo profesiją Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre atsiveria galimybės praktinius įgūdžius tobulinti moderniose praktinio mokymo bazėse – kirpimo, grožio ir susijusių paslaugų sektoriniame praktinio mokymo centre „Modus“ bei „Grožio studijoje“. Bendradarbiaudami su savo profesijos mokytojais jie mokosi moterų, vaikų ir vyrų kirpimo, šukuosenų modeliavimo, plaukų sušukavimo, dažymo, garbanojimo, tiesinimo, gaminių iš plaukų komponavimo ir jų pritaikymo. Taip pat gali pasirinkti vieną iš modulių –„Komerciniai plaukų kirpimai“ ir dažymai arba „Konkursinių šukuosenų modeliavimas“.

Kirpimo skyriaus vedėja Vaidilutė Venskutonienė teigia, jog susidomėjimas kirpėjo profesija kasmet yra didžiulis. „Gerų kirpėjų visada reikės darbo rinkoje. Tai profesija, kuri atveria labai plačias perspektyvas žmonėms ,kurie iš tiesų trokšta įsilieti į grožio industrijos pasaulį. Besimokant profesijos suteikiame galimybes mokiniams dalyvauti konkursuose, čempionatuose, garsinti savo vardą. Čia dirbantys profesijos mokytojai – tikri profesionalai, teisėjaujantys Lietuvos ir netgi Pasaulio čempionatuose,“ – pasakoja V. Venskutonienė.

Tai, kad Karaliaus Mindaugo PMC puikiai rengiami būsimi kirpėjai liudija kasmet vykstančių įvairių konkursų rezultatai. 2020 metų Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos organizuotame atvirame Lietuvos čempionate „KAUNAS BEAUTY 2020“ mokinės iškovojo pirmąsias vietas „Gala style“ iškilmingos šukuosenos, vakarinės, nuotakos šukuosenos rungtyse bei vyrų komercinio stiliaus, saloninio kirpimo ir sušukavimo rungtyje.

Didžiuojamės, jog metų profesijos mokytojas 2020 studentų kategorija/kirpėjai išrinkta – Irena Žinevičienė. Tai Karaliaus Mindaugo PMC profesijos mokytoja, ekspertė, tarptautinės klasės teisėja, turinti teisę vertinti konkursantų darbus ne tik Lietuvos, bet ir OMC Europos bei Pasaulio čempionatuose.

Kviečiame mokytis iš geriausių meistrų. Prašymai mokytis pildomi LAMA BPO informacinėje sistemoje. Nuoroda į sistemą: www.profesinis.lamabpo.lt.

Dalintis su draugais: