KIGSA prezidentė J. Mačiulienė: Lietuvai reikia gerų grožio specialistų!

Kaip žengti pirmuosius tvirtus žingsnius į profesijos pasaulį, ko reikia, norint tapti profesionaliu grožio specialistu Karaliaus Mindaugo PMC pirmo kurso kirpėjams papasakojo Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos (KIGSA) prezidentė Jolanta Mačiulienė. Rugsėjo 5 d. vykusio įvado į profesiją metu J. Mačiulienė pristatė KIGSA veiklą bei galimybes tobulėti jauniesiems kirpėjams.

Mokiniai išgirdo ne tik kvietimą nuo pirmųjų dienų rimtai ir atsakingai kibti į profesijos mokslus, bet ir pabaigus juos likti Lietuvoje. „Profesinė sėkmė priklauso nuo asmeninio pasiryžimo tobulėti, nepasidavimo ištikus nesėkmei ir nuolatinio judėjimo pirmyn. Lietuvai reikia jaunų, gerų ir ambicingų grožio specialistų, kurie keltų sau iššūkius ir garsintų Lietuvos vardą visame pasaulyje,“ – teigia J. Mačiulienė. Rugsėjo 14-16 d. Nacionalinė grožio specialistų delegacija atstovaus šalį OMC Pasaulio čempionate Paryžiuje. Anot KIGSA prezidentės, tai puikūs meistrai, kurie pradėjo savo kelią mažais žingsneliais link išsvajoto darbo grožio pasaulyje ir gali būti puikiu pavyzdžiu pradedančiajam jaunimui.

J. Mačiulienė taip pat pabrėžė, jog konkurencija grožio pasaulyje yra didžiulė, todėl, norint susikurti savo nuolatinių klientų ratą, reikia įdirbio ir profesionalumo. „Būtina teisingai išsidėlioti prioritetus ir labai kryptingai siekti savo tikslo. Tame kelyje būna ir nesėkmių, tačiau negalima, kad jos užkirstų kelią į sėkmę. Ieškokite priežasčių, kodėl pasitaikė klaida, spręskite problemas ir siekite profesionalumo,“ – motyvavo KIGSA vadovė.

Šiemet Karaliaus Mindaugo PMC vykdoma kirpėjo mokymo programa tapo populiariausia Lietuvoje tarp stojančiųjų po 10 klasių. Šimtas pirmakursių kartu su profesija sieks įgyti ir vidurinį išsilavinimą. Taip pat aktyviai profesiją rinkosi ir jau 12 klasių baigę bei ne vieną kvalifikaciją anksčiau įgiję asmenys.

Karaliaus Mindaugo PMC Kirpimo skyriaus vedėja Vaidilutė Venskutonienė pastebi, kad vis dažniau profesiją atranda motyvuoti, aktyvūs, norintys dalyvauti įvairiuose konkursuose asmenys. „Turime stiprią profesijos mokytojų komandą, kuri yra parengusi ne vieną meistriškumo konkursų čempioną, mūsų absolventai sėkmingai vadovauja savo grožio centrams ir dirba mėgstamus darbus,“ – džiaugiasi V. Venskutonienė.

Stipri profesinio mokymo centro bei Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos socialinė partnerystė kasmet mokiniams suteikia praktikos ir tobulėjimo galimybes. Anot J. Mačiulienės, grožio pasaulyje viskas labai greitai keičiasi, tad grožio specialistui būtina suspėti keistis kartu, nuolat mokytis naujų technikų, būti universaliu ir keliančiu sau iššūkius.

Dalintis su draugais: