Karaliaus Mindaugo PMC vyko Erasmus+ projekto „Daily Dose of Music“ partnerių susitikimas

2024 09 25

Rugsėjo 24–26 dienomis Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre vyksta Erasmus+ projekto „Daily Dose of Music“ partnerių susitikimas. Projektu siekiama integruoti muzikos metodų taikymą į slaugos ir socialinės globos krypčių mokymo programas ir užtikrinti, kad šių krypčių mokytojai bei absolventai galėtų taikyti muzikos metodus savo darbe. Vizito metu bus organizuoti apsilankymai socialines paslaugas teikiančiose įstaigose – „Keturlapis dobilas“, „Globos ir priežiūros centras“, „Panemunės socialinės globos namai“. Čia bus praktiškai išbandoma muzikos terapija dirbant su senjorais ir demenciją turinčiais asmenimis.

Pirmųjų susitikimų metu diskutuota apie muzikos svarbą kuriant saugią ir malonią aplinką socialinės globos įstaigose, pristatoma, kaip muzika gali sumažinti įtampą, skatinti bendravimą bei padėti asmenims, turintiems atminties ar kitų pažinimo sutrikimų. Projekto dalyviai ne tik stebėjo muzikos terapijos taikymo praktikas, bet ir gilino žinias apie muzikos poveikį emocinei ir fizinei žmonių gerovei.

Rugsėjo 25 d. organizuotos tarptautinės konferencijos metu buvo pristatyti tarpiniai projekto „Daily Dose of Music“ rezultatai. Konferencija sukvietė įvairių sričių specialistus – pedagogus, socialinius darbuotojus, slaugos profesionalus, muzikos terapeutus bei mokinius – aptarti muzikos terapijos taikymo galimybes ir poveikį gerinant senyvo amžiaus žmonių gyvenimo kokybę, ypatingai asmenų, sergančių demencija, atminties sutrikimais ar susiduriančių su emociniais sunkumais.

Tarptautinio projekto konferencijos dalyvius pasveikino Karaliaus Mindaugo PMC direktorė dr. Nora Pileičikienė ir pristatymo metu akcentavo tokio pobūdžio projektų svarbą. „Gyvename laikotarpiu, kai vis daugiau dėmesio pradedama skirti ne tik fizinei, bet ir emocinei bei psichologinei žmonių gerovei. Muzika – universali kalba, kuri geba paliesti kiekvieną iš mūsų, o jos metodų taikymas socialinės globos ir slaugos srityse gali tapti reikšmingu įrankiu, gerinančiu žmonių gyvenimo kokybę. Tokie tarptautiniai projektai suteikia galimybę ne tik dalintis gerąja patirtimi, bet ir kurti naujas, inovatyvias praktikas, kurios turės ilgalaikį poveikį“, – kalbėjo N. Pileičikienė.

Savo įžvalgomis apie muzikos metodų naudojimą sveikatos priežiūros ir socialinės gerovės srityje dalinosi „Embrace Netherlands“ edukacinių projektų vadovas ir įkūrėjas Philip Curtis. Apie tai, kaip muzika gali pagerinti demencija sergančių žmonių savijautą su konferencijos dalyviais dalinosi muzikos terapeutė ir Islandijos Jona Thorsdottir. Loreta Kačiušytė-Skramtai iš Lietuvos muzikos terapijos asociacijos pristatė, kaip muzika įtakoja senjorų emocinę sveikatą ir ką apima muzikos terapeutų darbas. Jos praktiškai pakvietė konferencijos dalyvius išbandyti muzikos praktiką ir pasižiūrėti kaip ji keičia emocinę būseną.

Apie muzikos terapijos taikymą ruošiant slaugos ir socialinės gerovės specialistus bei projekto metu pasiektus rezultatais kalbėjo ir profesinio mokymo atstovai – Natasja Veenstra iš Nyderlanduose veikiančios profesinės mokyklos „Firda“, Sigurlaug Bjork Johannesd iš Islandijos Fjölbrautaskólinn Breiðholti, Rūta Tukanienė ir Tautvydas Vigelas iš Karaliaus Mindaugo PMC.

Projekte dalyvavę mokiniai iš Islandijos, Nyderlandų bei Lietuvos dalinosi savo įspūdžiais apie projekto metu įgytas žinias. Socialinio darbuotojo padėjėjo profesinio mokymo programos (dabar Individualios priežiūros darbuotojo) absolventė Brigita Duknevičė pristatė, kaip taiko muzikos metodus dirbdama Kauno maltiečių vaikų dienos centre. „Supratau, kad muzikos metodų taikymas padeda vaikams atsipalaiduoti, nuimti įtampą, gali tapti inspiracija pokalbiams bei diskusijoms. Muzika padeda vaikams atverti savo vidinį pasaulį, išreikšti jausmus ir įveikti bendravimo barjerus. Pastebėjau, kad net ir tie vaikai, kurie paprastai yra uždaresni ar turi sunkumų bendraudami, per muziką randa būdų įsitraukti ir aktyviau dalyvauti grupinėse veiklose. Tai dar kartą įrodo, kokia galinga ir universali priemonė yra muzika,“ – pasakoja Brigita.

Projekto vykdytojas – Stichting Embrace Nederland (Nyderlandai). Projekto partneriai – Stichting Learning Hub Friesland (Nyderlandai), Stichting voor Christelijk beroepsonderwijs en volwassen educatie Friesland/Flevoland (Nyderlandai), Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras (Lietuva), Lietuvos muzikos terapijos asociacija (Lietuva), Musikmedferddarfraedinga a Islandi (Islandija), Fjolbrautaskolinn i Breidholti (Islandija).

Dalintis su draugais: