Sėkmingas mokinių dalyvavimas inovacijų ir verslumo stovykloje „AcceleratorX“

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras dalyvauja verslumo ugdymo programoje „AcceleratorX“, kurią organizuoja „Lietuvos Junior Achievement“. Programos metu Centro mokiniai kartu su daugiau nei 3000 moksleivių iš visos Lietuvos kurs verslus, mokomąsias jaunąsias bendroves.

„Lietuvos Junior Achievement“ kasmet skatina moksleivius kurti savo pirmąsias bendroves, išbandyti verslą ir pamėginti savo produktą ar paslaugą parduoti realioje rinkoje. Šiemet dėka verslumo ir eksporto plėtros agentūros „Versli Lietuva“ iniciatyvos, verslumo ugdymo programa „AcceleratorX“ įjungė dar aukštesnę pavarą – į programą įsitraukė 3000 moksleivių iš visos Lietuvos.

2021 m. spalio 15 d. septyniolika abiturientų iš Centro Gyvūnų priežiūros skyriaus dalyvavo inovacijų ir verslumo stovykloje, kuri buvo organizuojama nuotoliniu būdu internetinėje platformoje. Mokiniai kartu su savo komandomis turėjo atlikti 4 žingsnių užduotis – išgryninti problemą (rinkos poreikį), kurti sprendimus (verslo idėjas), gaminti prototipus ir gauti pirminį verslo mentorių grįžtamąjį ryšį.

„Stovykloje dalyvavo apie šimtą mokinių iš įvairių Lietuvos mokyklų. Centro mokiniams tai buvo puiki patirtis, nes reikėjo ne tik atlikti užduotis, bet ir jas pristatyti komisijai. Labai džiugu, kad viena iš Centro mokinių komandų su savo verslo idėja laimėjo II vietą iš visų stovykloje dalyvavusių komandų“, –džiaugiasi profesijos mokytoja Agnė Volungevičienė, kartu su mokiniais dalyvavusi stovykloje.

„Dalyvauti verslumo stovykloje buvo labai įdomu. Turėjome sukurti ir komisijai pristatyti savo komandos verslo idėją. Kadangi šių dienų aktuali tema – oro ir aplinkos tarša, tai mes atsižvelgėme į šią problemą ir pabandėme sugalvoti jai sprendimą. Mūsų idėja – vesti mokyklose įvairaus amžiaus mokiniams paskaitas/edukacijas apie aplinkos taršą informaciją pateikiant kuo patrauklesne ir įdomesne forma: edukaciniai žaidimai, protmūšiai ir pan. Stovykloje atlikome ir įdomias praktines užduotis skirtas komandiniam darbui, viena iš jų buvo „minčių lietus“, kuriame visa komanda turėjo pateikti savo idėjas susijusia tema. Patobulėjome kaip komanda ir pasiekėme puikius rezultatus Lietuvoje“, – po stovyklos kalbėjo „Komandos X“ atstovės.

Sveikiname Karaliaus Mindaugo PMC mokines – Ingridą Miceikaitę, Sandrą Metlovienę, Meidą Mockutę, Karoliną Pupalaigytę, Sandrą Zareckaitę bei Saulę Balkutę laimėjus II vietą ir linkime savo verslo idėją vystyti toliau bei pasiekti puikių rezultatų projekte!  

Dalintis su draugais: