Karaliaus Mindaugo PMC direktorė N. Pileičikienė LRT radijo laidoje „10 balų“

2024 05 17

Gegužės 16 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorė dr. Nora Pileičikienė dalyvavo LRT radijo švietimo laidoje „10 balų“. Laidos vedėja Jonė Kučinskaitė domėjosi, ar pagerės dešimtokų, neišlaikiusių pasiekimų patikrinimų ir perėjusių į profesines mokyklas, akademinis lygis.

Laidoje taip pat dalyvavo Jolanta Navickaitė, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Ugdymo departamento direktorė ir Vytautas Zubras, Alytaus profesinio rengimo centro direktorius, Lietuvos profesinio mokymo įstaigų asociacijos prezidentas.

Radijo laidos vedėja Jonė Kučinskaitė su svečiais diskutavo, kokius pokyčius kitąmet atneš privalomais tapę dešimtokų laikomi pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimai (PUPP). Pasirodo, jų neišlaikiusieji negalės pereiti mokytis į vienuoliktą klasę. Tiesa, dešimtokai, kuriems nepasiseks pasiekimų patikrinimuose, galės mėginti perlaikyti PUPP dar tais pačiais metais arba kartoti dešimtą klasę. Kita išeitis, ypač silpnesniems mokiniams, pereiti į profesinę mokyklą.

Pašnekovai diskutavo klausimais, ar profesinės mokyklos galės priimti apie 6 tūkst. dešimtokų, jei tiek jų ir kitąmet, kaip kad buvo pernai, neišlaikytų PUPP? Ar profesinės mokyklos turės, kas dėsto bendrojo ugdymo disciplinas? Ir kas nutiks su gimnazijų mokytojais, kurių dalies nebereikės, jei keli tūkstančiai dešimtokų iš gimnazijų išmigruos į profesines mokyklas?

Kviečiame paklausyti radijo laidos įrašo: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000340947/ar-pageres-desimtoku-neislaikiusiu-pasiekimu-patikrinimu-ir-perejusiu-i-profesines-mokyklas-akademinis-lygis

 

Dalintis su draugais: