Karaliaus Mindaugo PMC direktorė N. Pileičikienė LRT radijo laidoje „10 balų“

2020 m. balandžio 30 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorė dr. Nora Pileičikienė dalyvavo LRT radijo laidoje „10 balų“. Laidos vedėja Jonė Kučinskaitė domėjosi, kaip šiemet vyks priėmimas į profesines mokyklas ir kaip joms sekasi vykdyti mokymą nuotoliniu būdu?

„Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre daugiau nei penkerius metus naudojame virtualią mokymosi aplinką „Moodle“. Jei anksčiau ši aplinka būdavo daugiau kaip pagalbinė priemonė prie įprastinio ugdymo proceso, tai karantino metu šią sistemą išnaudojame pilnai. Džiaugiamės mokytojų kūrybiškumu, matome, kaip jie puikiai geba kurti užduotis. Siekiame, kad mokiniai „Moodle“ aplinkoje galėtų mokytis teorijos ją derindami su praktika. Jie praktikuojasi savo namuose, jų aplinkoje esantys žmonės tampa modeliais. Savo atliktas užduotis jie fotografuoja, filmuoja ir kelia į virtualią mokymosi aplinką. Mokytojai nuotoliniu būdu konsultuoja, komentuoja ir tokiu būdu vyksta mokymo bei mokymosi procesas,“ – pasakoja direktorė N. Pileičikienė.

Laidoje domėtasi, kaip praktinis mokymas sekasi paramedikams ir kaip jiems baigsis šie mokslo metai. „Karaliaus Mindaugo PMC besimokantys paramedikai šiemet turės laikyti baigiamąjį egzaminą, kad galėtų įgyti diplomą. Į šių specialistų rengimą žiūrime labai atsakingai, norime būti tikri, kad mūsų absolventai, išėję į darbo rinką, bus gerai pasirengę. Šiuo metu nemaža dalis būsimųjų paramedikų savanoriauja Kauno miesto GMP Karštojoje linijoje ir tai jiems yra neįkainojama patirtis. Prieš savanorystę mokiniai yra apmokomi, įgyja vertingų žinių ir tokia praktika jiems yra labai reikalinga,“ – pasakoja N. Pileičikienė.

Kalbant apie šių metų stojimo į profesines mokyklas naujoves paminėta, jog jis šiek tiek keisis tiems, kurie šiemet laiko brandos egzaminus. „Tokie mokiniai tiesiog negalės stoti sulig pirmomis priėmimo dienomis nuo gegužės 20 dienos, nes jų brandos egzaminai ir mokyklos baigimas nusikelia, tačiau tai galės padaryti vėliau. Na, o visi kiti, kurie yra apsisprendę įgyti vieną ar kitą profesiją galės tai daryti įprastai. Tereikia turėti išsilavinimą liudijančius dokumentus ir pateikti juos LAMA BPO sistemoje,“ – pagrindinę naujovę įvardija N. Pileičikienė.

Primename, jog 2020 m. gegužės 20 d. prasideda pagrindinis priėmimo į profesines mokyklas etapas. Prašymų mokytis registracija vyksta LAMA BPO sistemoje – https://profesinis.lamabpo.lt/.

Kviečiame klausyti visą radijo laidos įrašą: https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000103474/desimt-balu-kaip-siemet-vyks-priemimas-i-profesines-mokyklas.

LRT radijo laidoje „Dešimt balų“ dalyvavo: Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorė dr. Nora Pileičikienė ir Kauno technikos profesinio mokymo centro direktorius dr. Paulius Čepas. Laidą vedė Jonė Kučinskaitė.

Dalintis su draugais: