Kaip teisingai pasirinkti ir naudoti skalbiklius alergiškiems žmonėms (video)

Dažnai pažvelgus į skalbimo priemonių sudėtį  akys raibsta nuo sudėtinių medžiagų gausos. Jautriam žmogui alergiją gali sukelti bet kuri medžiaga, esanti skalbiklių sudėtyje. Naudingais patarimais, kaip teisingai pasirinkti ir naudoti skalbiklius, kad nekiltų alerginių reakcijų dalijasi Karaliaus Mindaugo PMC Skalbimo ir valymo paslaugų centro vedėja Regina Michalkevičienė. Anot specialistės, svarbiausia alergiškiems žmonėms prisiminti, jog švara neturi kvapo ir nekvepia nei lauko gėlėmis, nei jūra ar pušynu.

Ką svarbiausia žinoti?

  • Rinkdamiesi skalbiklius atidžiai perskaitykite etiketes. Jei esate alergiškas arba ketinate skalbti kūdikių ar vaikų drabužėlius, ant pakuotės ieškokite užrašų – „tinka kūdikio odai“, „tinka vaikiškiems drabužiams skalbti“, arba „tinka alergiškai odai“.
  • Pirkite koncentruotus skalbimo miltelius, be kvapiųjų, dažomųjų bei kitų alergiją galinčių sukelti medžiagų. Visada dėkite mažiau priemonės nei nurodyta gamintojo, bet skalbkite ilgiau ir aukštesnėje temperatūroje, kad žūtų bakterijos ir erkutės.
  • Skalbiant skalbimo mašina būtina naudoti du skalavimus, kad pašalintumėte skalbiklio likučius.
  • Jeigu esate alergiškas tik kvapams, rinkitės antialerginius skalbiklius be natrio sulfato ir be kvapiklių. Geriausia rinktis to paties gamintojo minkštiklį ir skalbiklį, nes sutampa cheminės formulės. Vietoje minkštiklio galite naudoti baltą maistinį actą.
  • Jeigu esate alergiškas ne tik kvapams, bet ir kitoms cheminėms medžiagoms, rinkitės ekologiškus skalbiklius, kurių pagrindinė sudėtis yra iš natūralių medžiagų – skalbimo riešutų, kokosų, palmių, muilo ar sodos.
  • Į skalbyklės būgną geriau jokios priemonės nepilkite. Geriau – į tam skirtus stalčiukus. Kai vanduo ima priemones iš stalčiuko, sušvelnėja  naudojamos priemonės agresyviosios veikliosios medžiagos.
  • Skalbdami rankomis nenaudokite automatinėms skalbimo mašinoms skirtų miltelių.
  • Jei norite būti sveiki, išvengti alergijų, rinkitės kokybiškas skalbimo priemones, netaupykite savo ir savo šeimos sveikatos sąskaita.

Kviečiame žiūrėti vaizdo pamoką, o besidominčius tekstilės gaminių priežiūros darbuotojo profesija susipažinti su profesija išsamiau čia.

Dalintis su draugais: