Informuojame apie skaitmeninių profesinio mokymo diplomų ir brandos atestatų išdavimą

2023 05 31

Informuojame, kad nuo 2023 m. gegužės 1 d. įsigaliojo nauja profesinio mokymo diplomų, pažymėjimų ir brandos atestatų išdavimo tvarka. Iš Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos pažymėjimų registro bus išduodami skaitmeniniai profesinio mokymo diplomai, brandos atestatai, pagrindinio ir vidurinio ugdymo pasiekimų pažymėjimai.

Mokymosi pasiekimus įteisinančius dokumentus absolventai patys gali peržiūrėti, atsisiųsti ir atsispausdinti, o pametus ar kitaip praradus, nebereikia prašyti mokyklos išduoti dublikato ir atvykti jo pasiimti.

Skaitmeniniai pažymėjimai,  profesinio mokymo diplomai ir brandos atestatai bus laikomi išduotais, kai, mokyklai juos sudarius, bus įregistruoti Diplomų, atestatų ir kvalifikacijos pažymėjimų registre. Visiems skaitmeniniams pažymėjimams ir brandos atestatams bus suteiktas registracijos numeris.

Karaliaus Mindaugo PMC absolventai savo skaitmeninio profesinio mokymo diplomo sistemoje gali pradėti ieškoti praėjus 5 dienoms po praktinės dalies kompetencijų vertinimo.

KAIP ATSIIMTI PROFESINIO MOKYMO DIPLOMĄ? 

  1. Prisijunkite – www.dakpr.smm.lt 
  2. Pasirinkite meniu punktą – Skaitmeninių dokumentų paieška. 
  3. Prisijunkite prie sistemos per Elektroninius valdžios vartus. 
  4. Atsisiųskite ir atsispausdinkite suformuotą profesinio mokymo diplomą. 

Jei kyla klausimų ar sunkumų dėl skaitmeninio diplomo, kviečiame skambinti tel. +370 37 322868 (Karaliaus Mindaugo PMC absolventams Kaune) arba tel. +370 616 78427 (Pajūrio skyriaus absolventams Palangoje).

Jei neturite galimybės atsispausdinti profesinio mokymo diplomo iš sistemos, tai galite padaryti atvykę į Karaliaus Mindaugo PMC biblioteką (Karaliaus Mindaugo pr. 11, 219 kab., Kaunas), I–IV: 9.00–16.00 val., V: 9.00 – 15.00 val. Pajūrio skyriaus absolventai atsispausdinti diplomą gali atvykę adresu Gedimino g. 5, Palanga, I–IV: 9.00–16.00 val., V: 9.00 – 15.00 val. Būtina turėti prisijungimą prie Elektroninių valdžios vartų.

Naujoji profesinio mokymo diplomų, pažymėjimų ir brandos atestatų tvarka įsigaliojo vadovaujantis LR Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymais –  „Dėl profesinio mokymo diplomo ir pažymėjimo turinio, formos ir išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, „Dėl pažymėjimų ir brandos atestatų išdavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Dalintis su draugais: