Gyvūnų prižiūrėtojo profesija – išskirtinė ir vienintelė Lietuvoje!

Gyvūnų prižiūrėtojo profesija – išskirtinė, aktuali darbo rinkoje ir ją galima įgyti tik Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre. Mokomasi ne tik auginti, prižiūrėti augintinius, bet ir atlikti kailio priežiūros bei kirpimo procedūras. Šiuo tikslu įkurta ir moderni praktinio mokymo bazė – „Šunų kirpykla“, kur mokiniai tobulina profesinius įgūdžius!

„Tam, kad taptum geras šunų kirpėjas – būtina turėti tvirtus pagrindus. Reikia nemažai įgūdžių – gebėti rasti kontaktą su keturkojais, parinkti tinkamą kirpimą, techniškai tvarkingai atlikti procedūrą“, – pasakoja Sandra Ivanovienė, kuriai šiemet jau įteiktas profesinio mokymo diplomas. Vienas iš artimiausių jos tikslų – pradėti teikti šunų kirpimo paslaugas. Šio tikslo ji siekia nuosekliai – mokslų metu praktikavosi Karaliaus Mindaugo PMC „Šunų kirpykloje“ bei kartu su kolege praktinius kirpimo įgūdžius tobulino prieglaudoje „Lesė“. Ji teigia, kad tai buvo labai vertinga patirtis, nes teko kirpti daug ir pačių įvairiausių šunelių. Tai leido ypač patobulinti kirpimo įgūdžius ir pradžiuginti beglobius gyvūnus.

Tai, kad gyvūnų priežiūros paslaugos vis labiau populiarėja tvirtina gyvūnų priežiūros centro „Bella“ savininkė Asta Bobelienė. „Šiuo metu tikrai labai populiaru – šunų kirpimas. Labai džiugu, kad augintinių šeimininkai vis daugiau dėmesio skiria savo augintiniams. Žinoma, tam, kad taptum paklausus rinkoje, svarbu puikiai užsirekomenduoti. Mūsų apkirpti augintiniai ir jų patenkinti šeimininkai – pati geriausia reklama,“– pasakoja Asta, kuri ne tik vadovauja savo šunų kirpyklai, bet ir užsiimą nuostabių šunų – papiljonų – veisimu.

„Dėka mokslų Karaliaus Mindaugo PMC atradau save, savo gyvenimo kryptį, veiklą ir svajonių darbą. Džiaugiuosi profesijos mokytojų profesionalumu ir dėmesiu. Tai praktikai, kurie suteikia visą pačią reikalingiausią informaciją ir puikius įgūdžius,“ – džiaugiasi Asta ir kviečia visus sekti paskui savo svajonę.

Mokytis gyvūnų prižiūrėtojo modulinėje profesinio mokymo programoje priimami asmenys po 10 kl. (programos trukmė 3 metai); po 12 kl. (programos trukmė 2 metai); turintys 1 ar daugiau kvalifikacijų (programos trukmė 2 metai). Mokytis galima ne tik Kaune, bet ir Palangoje. Prašymai mokytis pildomi LAMA BPO informacinėje sistemoje. Nuoroda į sistemą: www.profesinis.lamabpo.lt

Daugelis šios programos absolventų įkuria šunų kirpyklas, dirba veterinarijos gydyklose, kaip pagalbinis veterinarijos gydytojo personalas, gyvūnų prekių parduotuvėse, kaip konsultantai gyvūnų auginimo ir priežiūros klausimais. Tai puiki profesija mylintiems gyvūnus žmonėms, o apie visas kitas Gyvūnų priežiūros skyriuje vykdomas profesinio mokymo programas skaitykite čia.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija.

Dalintis su draugais: