Gerumo akcija: kraujo donorystė – gyvybes gelbstinti dovana

2021 12 27

Šventinis laikotarpis ne visiems dovanoja tik džiaugsmą ir geras emocijas. Sergantiems, ar nelaimės ištiktiems žmonėms tai nerimo ir vilties metas. Nepriklausomai ar šventės, ar savaitgaliai kraujo trūkumo problema nuolat egzistuoja. Nacionalinis kraujo centras kviečia dovanoti gerumą ne tik prieš šventes, bet ir tarpušvenčio laikotarpiu, kuomet pajuntamas didesnis kraujo trūkumas.

Tradiciškai ir reguliariai į pagalbos prašymus atsiliepia Karaliaus Mindaugo PMC Sveikatos priežiūros skyriaus bendruomenė. Kūčių išvakarėse būsimasis paramedikas Žilvinas Neliubšys ir Sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Rūta Matulevičienė keliavo į Nacionalinį kraujo centrą ir dovanojo savo gerumą. Žilvinas padovanojo savo kraujo net 112 kartą, o Rūta – 16. Jeigu paskaičiuotume, kad vienas kraujo donoras gali išgelbėti net 3 gyvybes, tai Rūtos ir Žilvino suteikta pagalba gali džiaugtis jau šimtai žmonių.

Paramediko specialybę Karaliaus Mindaugo PMC siekiantis įgyti Žilvinas jau daugiau nei du dešimtmečius yra aktyviai įsitraukęs į kraujo donorystės veiklą. Lietuvos garbės donoras ir prezidentės ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanotas Ž. Neliubšys sako, kad po kraujo donorystės visada jaučiasi labai pakylėtai ne tik morališkai, bet ir fiziškai. Įspūdingo donacijų skaičiaus Žilvinas nesureikšmina, tačiau tiki, jog, galbūt, jo pavyzdys gali įkvėpti kitus žmones. Juk kartais reikia tik vieniems kitus paskatinti, padrąsinti.

Pasirodo, dalyvavimas kraujo donorystės akcijoje gali tapti tarsi mini sveikatos patikra. Ištiriama, ar donoras neserga virusiniu hepatitu B, virusiniu hepatitu C, sifiliu ir ŽIV. Prieš duodant kraujo nustatoma kraujo grupė, antigenai bei hemoglobino kiekis kraujyje. Prieš duodant kraujo visada patikrinama bendra žmogaus sveikatos būklė.

Kraujo nuolat laukia pacientai po chirurginių operacijų, kaulų čiulpų ar organų transplantacijų, onkologinėmis ligomis sergantys žmonės, gimdyvės, pacientai po autoavarijų ir kitų nelaimingų atsitikimų. Kiekviena kraujo donacija gelbsti gyvybes. Tegul geri darbai įkvepia, kviečiame dovanoti pačias prasmingiausias ir kilniausias dovanas!

Dalintis su draugais: