Geras kirpėjas darbo turės visada

Grožio krypties profesijos kasmet sulaukia didžiulio populiarumo tarp stojančiųjų. Juos traukia didžiulis noras įsilieti į grožio industrijos pasaulį, dirbti širdžiai mielą darbą ir kurti grožį. Kirpėjo profesiją siekiantys įgyti žmonės žino, kad darbo turės visada – juk kirpėjo paslaugų reikia tiek moterims, tiek vyrams, tiek vaikams. O žengti pirmuosius žingsnius ir mokytis šio amato galima pradėti baigus vos 10 ar 12 klasių arba rinktis tęstinio mokymo programą jau turintiems vieną ar daugiau kvalifikacijų.

Kirpėjus, vizažistus, manikiūrininkus ir kitus grožio srities specialistus vienijančios organizacijos KIGSA prezidentė Jolanta Mačiulienė tikina, jog  gerų kirpėjų visada reikėjo ir reikės Lietuvos darbo rinkai bei džiaugiasi, kad susidomėjimas šia profesija kasmet neslūgsta. Stipri profesinio mokymo centro bei Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos socialinė partnerystė kasmet mokiniams suteikia praktikos ir tobulėjimo galimybes. Anot J. Mačiulienės, grožio pasaulyje viskas labai greitai keičiasi, tad grožio specialistui būtina suspėti keistis kartu, nuolat mokytis naujų technikų, būti savo srities profesionalu. 

Būsimieji kirpėjai Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre kasdien tobulina savo praktinius įgūdžius moderniose praktinio mokymo bazėse, semiasi žinių iš kirpimo meistrų. Bendradarbiaudami jie mokosi moterų, vaikų ir vyrų kirpimo, šukuosenų modeliavimo, plaukų sušukavimo, dažymo, garbanojimo, gaminių iš plaukų komponavimo ir jų pritaikymo. Ir tai dar ne viskas. Daugelis besirenkančių kirpėjo mokymo programą Karaliaus Mindaugo PMC žino, jog čia mokoma kurti vieningą kliento įvaizdį. Mokomasi suplanuoti ir parinkti ne tik šukuoseną modeliui, bet ir atlikti makiažą remiantis kliento plaukų ir veido analize. Taip pat būsimosios kirpėjos mokosi ir manikiūro atlikimo subtilybių.   

Džiugu, jog būsimuosius kirpėjus ruošia patyrusi meistrų praktikų komanda. Viena iš jų – Karaliaus Mindaugo PMC profesijos mokytoja, ekspertė, tarptautinės klasės teisėja Irena Žinevičienė. Kiek jos mokinių iš viso dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose konkursuose, I. Žinevičienė nebesuskaičiuoja, tačiau džiaugiasi, kad ne vienas jų tapo prizininku, o Lietuvos čempionatuose nuolat pelno pergales. Dar šiais metais Milane vykusio tarptautinio teisėjų suvažiavimo – seminaro „OMC International Jurry Seminar“ metu mokytoja įgijo teisę dirbti OMC Europos ir Pasaulio čempionatuose, vertinant konkursantų darbus.

Kviečiame mokytis iš geriausių meistrų. Prašymai mokytis pildomi LAMA BPO informacinėje sistemoje. Nuoroda į sistemą: www.profesinis.lamabpo.lt.

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro informacija

Dalintis su draugais: