lt en

Floristų sukurtos gėlių karūnos siunčia palaikymą Ukrainos kūrėjams (foto)

2022 03 10

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre besimokančios floristės ir jų mokytojos nuolat įgyvendina pačius įvairiausius kūrybinius projektus. „Pastarųjų savaičių įvykiai Ukrainoje jaudina kiekvieną iš mūsų. Nusprendėme susitelkti ir kartu su mokiniais sukurti gėlių karūnas, kurios yra tradicinis ukrainiečių moterų galvos apdangalas. Kartu su vizažistėmis atliktas kūrybinis darbas leido išsamiau pažinti ukrainiečių kultūrą ir tradicijas bei išreikšti palaikymą kūrėjams“, – sako Karaliaus Mindaugo PMC floristikos profesijos mokytoja Kristina Baronienė.

Gėlių karūnas daugelis šiuolaikinių menininkų naudoja kaip Ukrainos tapatybės simbolį. „Sukurti tradicinę gėlių karūną yra nelengva užduotis. Reikia turėti ir techninių žinių, ir komponavimo įgūdžių. Pasigaminti tokio pobūdžio karūną patiems namuose tikrai ne kiekvienam įkandama užduotis. Floristai geba ir moka tai atlikti profesionaliai, kad karūna būtų ne tik graži, bet ir patogi“, – pasakoja floristė Erika Pratapienė.

Būsimosios floristės sukūrė tris skirtingas gėlių karūnas, kurias pagal tradiciją dėvėdavo jaunos, nesusituokusios moterys, kad parodytų savo tyrumą. Šių dienų kontekste, gėlių karūnos – Ukrainos palaikymo simbolis.

Kūrybiniams floristų darbams vadovavo floristikos profesijos mokytojos Erika Pratapienė, Evelina Grėbliauskė, Jolita Jaciunskienė, Kristina Baronienė. Vizažistų komandos vadovė – vizažo profesijos mokytoja Irma Baltrušaitienė.

Dalintis su draugais: