Floristės Živilės pamoka: kviečiame išmokti patiems susikurti florariumą (video)

Florariumas – tai puiki interjero detalė ir namų puošmena, kurią galima kurti kartu su visa šeima. Pagrindinis florariumo akcentras –  stiklinis indas, kuriame augs sukurtas miniatiūrinis sodas. Indu gali tapti nebenaudojamas akvariumas, atliekamas didelis stiklainis, įvairios vazos. Taip pat florariumo kūrimui reikia drenažo, samanų, smėlio, akmenėlių, šakelių, vandens ir įvairių augalų,“ – pasakoja Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro floristikos mokytoja Živilė Večerskienė ir kviečia išmokti patiems susikurti šią interjero puošmeną.

Florariumo kūrimo eiga:

  • Pirmiausia į stiklinį indą beriame drenažą. Tai gali būti akmenėliai, keramzitas, ar netgi suskaldyta molinė plyta.
  • Dedame sluoksnį žemės ir prispaudžiame prie drenažo.
  • Sodiname ir komponuojame augalus. Tam puikiai tinka sukulentai ir kaktusai, nes jie yra iš tos pačios klimato zonos. Taip pat puikai atrodo eševerijos. Augalus reiktų pasirinkti skirtingų aukščių, faktūrų. Taip sukuriamas labai natūralus gamtos vaizdas. Įkomponuojame grafito akmenėlius, samanas bei kitus dekoratyvinius elementus. Tai darant reiktų atsižvelgti į spalvinę koncepciją, kad išgautume harmoningą vaizdą.
  • Laistome augalus. Svarbiausia – neperlaistyti! Sukulentų laistymui puikiai tinka medicininis švirkštas, nes šiuos augalus laistyti reikia labai atsargiai, kad neaplietume lapų ar viso augalo ir jie po to nepradėtų pūti.

Kviečiame stebėti video pamoką ir susikurti puošmeną savo namams!

Jeigu trokštatate išmokti daugiau, kviečiame rinktis FLORISTO profesiją Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre. Priėmimas prasideda 2020 m. gegužės 20 dieną. Prašymai mokytis pildomi https://profesinis.lamabpo.lt/. Jeigu susidomėjote šia profesija ir norite užduoti rūpimą klausimą, kviečiame skambinti tel. +370 626 64580. 

Dalintis su draugais: