Floristės papuošė Kauno arkikatedrą kardinolo S. Tamkevičiaus Padėkos Mišioms

2019 m. spalio 19 d. Kauno arkikatedroje bazilikoje buvo švenčiamos kardinolo Sigito Tamkevičiaus Padėkos šv. Mišios. Jų metu dėkota Dievui už kardinolą Sigitą Tamkevičių, kurį popiežius Pranciškus spalio 5-ąją Romoje priėmė į Kardinolų kolegiją. Šv. Mišias aukojo pats kardinolas S. Tamkevičius.

Iškilmingoms Padėkos Mišioms arkikatedrą papuošė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro floristikos profesijos mokytojos Evelina Grėbliauskė, Giedrė Lisina ir mokiniai. Anot florisčių, arkikatedros puošimo koncepciją padiktavo ne tik iškilminga proga, bet ir rudens sezono koloritas. Kadangi Kardinolo skiriamieji ženklai yra raudonos spalvos, tai puošimui buvo naudoti raudonos spalvos anturiai. Floristės siekė, kad dekoras kuo natūraliau įsilietų į aplinką, tad naudojo ir kitus anturių spalvinius variantus, taip pat belgrasus, miskantus, kortaderijas, dekoratyvinius paparčius. Dekoras išsiskyrė modernumu ir kiekvienos gėlės įkomponavimo prasme.

Floristės prieš pradėdamos dekorą kūrė augalų komponavimo eskizus, ieškojo tinkamiausių augalų floristinės koncepcijos atskleidimui. „Nemažai laiko užima techninių sprendimų ieškojimas ir jų įgyvendinimas. Vis tik erdvės plačios, aukštos, labai svarbu, kad viskas būtų profesionaliai pritvirtinta bei sukomponuota. Pati sakralios erdvės puošyba reikalauja ir fizinių jėgų, ir meninio supratimo. Svarbu, kad floristika bažnyčioje būtų skoninga, subtili, įsilietų į vyraujantį dekorą,“ – pasakoja E. Grėbliauskė ir džiaugiasi, kad floristo mokymo programos mokiniai turėjo puikią progą įgyti realios praktinės patirties, kuri juos praturtins, kaip būsimus profesionalus.

Padėkos šv. Mišiose dalyvavo ir kardinolą sveikino Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro direktorė dr. Nora Pileičikienė. Džiaugiamės galėję papuošti Kauno arkikatedrą baziliką iškilmingų Šv. Mišių proga.

Dalintis su draugais: