Floristai kuria žemės meno objektus Palangos botanikos parke

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre besimokantys floristai kartu su savo profesijos mokytojomis balandžio 18-23 dienomis kuria įspūdingus žemės meno objektus Palangos botanikos parke. Kūrybiniai darbai gimsta iš aplinkoje randamų natūralių medžiagų. Floristams padeda Palangos kultūros ir jaunimo centro savanoriai. Bendradarbiaujant su šiuo centru įgyvendimas projektas „Jurgi, paimk raktus“.

Jurginių savaitgalį, 2021 m. balandžio 23-25 dienomis,  palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami lipti į Birutės kalną ir pasigrožėti sukurtu žemės menu. Kalnas bus pagerbiamas ne tik floristų darbais, bet ir šviesos instaliacijomis. Sutemus, aplink koplyčią įsišvies šviesos stulpai, simbolizuojantys prieš daugelį metų čia stovėjusią dangaus šviesulių stebyklą.

Žemės meną kuriančios floristės teigia, jog šis darbas verčia įsižiūrėti, įsiklausyti į gamtą, pasijusti jos dalimi, ja grožėtis, puoselėti ir globoti. Kuriama tik iš natūralių gamtinių medžiagų, nepakenkiant gamtai, kardinaliai jos nekeičiant, neardant to, kas būdinga konkrečiai vietovei. Taip savotiškai ugdomas ir žmogaus ekologinis sąmoningumas. Floristo profesiją Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre pasirinkę žmonės mokosi į šį amatą žvelgti kaip į meną, nuolat ieško naujų formų, žengia koja kojon su naujausiomis tendencijomis. Čia jie įgyja  tvirtus specialybės pagrindus, lavina kūrybiškumą, mokosi iš šios srities profesionalų.

Dalintis su draugais: