lt en

Erasmus+ patirtis: mokinės iš Latvijos tobulino petinių drabužių siuvimo techniką

2020 m. vasario 24 – kovo 13 d. Erasmus+ tarptautinę praktiką Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Tekstilės skyriuje atliko trys mokinės iš Rygos stiliaus ir mados profesinės mokyklos. Būsimosios siuvėjos – Anna Gaponova, Kitija Antoneviča ir Evija Miltina – tarptautinės praktikos metu tobulino petinių drabužių siuvimo įgūdžius, siuvo vaikiškas sukneles iš lino naudojant šenilo techniką.

„Džiugu, jog tarptautinių partnerysčių dėka gimsta unikalios drabužių kolekcijos. Mokinės iš Rygos kartu su mūsų Centre besimokančiais siuvėjo mokymo programos pirmo kurso mokiniais sukūrė puikų projektą – vaikiškų lininių suknelių kolekciją. Nuo eskizų, audinių pasirinkimo ir galutinio rezultato – viskas pačių mokinių kurta, siūta, tobulinta,“ – tarptautinės praktikos rezultatu džiaugiasi Karaliaus Mindaugo PMC Tekstilės skyriaus vedėja Inga Butauskė.

„Džiaugiuosi šia Erasmus+ praktika, nes tai buvo neįkainojama profesinė patirtis. Mums buvo nauja ir vaikiškų suknelių siuvimas, ir šenilo technikos naudojimas. Taip pat likome labai nustebusios technine baze, kuri labai moderni ir šiuolaikiška. Jaučiamės patobulėjusios ir dar labiau pamilusios pasirinktą profesiją,“ – kartu su kolegėmis iš Latvijos džiaugiasi mokinė Anna Gaponova. Merginoms taip pat labai patiko vizitai į įmones – AB „Audimas“, kuris yra rinkos lyderis Lietuvoje bei UAB „Omniteksas“ – aukščiausios kokybės trikotažo gaminių gamintojas, įsikūręs Kaune.

Mokines ir su šenilo technika supažindinusi profesijos mokytoja Rūta Urbelienė teigia, jog naudojant šią techniką galima pasigaminti pačius įvairiausius tekstilinius aksesuarus. Taigi mokiniai ne tik pasiuvo sukneles  dekoruodami šia techniką, bet ir puikius krepšelius, kurie pravers kasdienybėje. Žaismingi, spalvingi ir talpūs daugkartiniai maišeliais mokiniams taps puikiu prisiminimu apie praktiką Karaliaus Mindaugo PMC.

Dalintis su draugais: