Dirbantiems sėdimą darbą: mankšta, kuri padės išvengti negalavimų (video)

Ar kada nors susimąstėte, kiek laiko per dieną praleidžiate sėdėdami? Būtent sėdimas darbas ir nejudrus gyvenimo būdas dažnai tampa nugaros skausmų ir daugelio kitų negalavimų priežastimi. Karaliaus Mindaugo PMC profesijos mokytojas Mindaugas Lilas dalinasi patarimais, kaip tinkamai pasiruošti darbo vietą ir atlikti nesudėtingus pratimus, siekiant išvengti su sėdimu darbu susijusių skausmų.

Taisyklinga sėdėsena prie kompiuterio

Kad išsaugotume sveiką nugarą, privalome sėdėti kuo tiesiau. Tam, kad stuburas išliktų kuo tiesesnis, negalime dirbti atsilošę atgal ar susilenkę pernelyg į priekį. Sėdint nugara su sėdmenimis turi sudaryti 90 laipsnių kampą. Pilna pėda turime stabiliai remtis į grindis. Sėdint taisyklingai keliai turi būti sulenkti 90 laipsnių kampu. Sėdint dilbiai turi būti padėti ant stalo. Kad darbas kompiuteriu kuo mažiau vargintų akis, ekranas nuo akių turi būti nutolęs per ištiestos rankos atstumą, o matomas vaizdas turi būti akių lygyje. Siekiant išvengti pečių juostos raumenų pertempimo, pečiai sėdint turi būti atpalaiduoti, o rankos per alkūnes turi būti sulenktos 90 laipsnių kampu.

Reguliarios pertraukos ir tinkama mankšta

Siekiant išvengti sveikatos sutrikimų, kas 1–2 valandas būtina daryti aktyvias pertraukas. Jų metu galite atlikti specialią mankštą, kurią demonstruoja profesijos mokytojas Mindaugas Lilas. Kviečiame pasimankštinti.

Dalintis su draugais: