Derinkite pamokas gimnazijoje ir mokymąsi profesinėje mokykloje! Rinkitės įdomius modulius!

Pernai startavusi naujovė, kad gimnazistai dar besimokydami savo gimnazijoje gali įgyti pasirinktos profesijos įgūdžių profesinėje mokykloje, šiemet įgauna pagreitį. Moksleiviai ir vėl kviečiami „pasimatuoti“ profesiją bei rinktis jiems įdomiausius modulius.

Tam, kad derinti mokymąsi gimnazijoje ir profesinėje mokykloje mokiniui būtų patogu, sudaromas individualus ugdymo planas vadovaujantis bendraisiais ugdymo planais ir moduliui įgyvendinti skirtomis kontaktinėmis valandomis, neviršijant nustatyto mokiniui maksimalaus savaitinio pamokų skaičiaus, sudarius sutartį su gimnazija.

Mokinys, baigęs modulį, gauna įgytą kompetenciją patvirtinantį pažymėjimą. Įgytos kompetencijos leidžia užsiimti atitinkama darbine veikla, o mokantis toliau pagal tos pačios kvalifikacijos programą įgytos kompetencijos įskaitomos, tad sutrumpėja profesinio mokymosi laikas.

Ar norėtumėte išmokti makiažo paslapčių? Galbūt komponuoti augalus, formuoti šukuosenas, siūti juosmeninius drabužius? Kviečiame įgyti pasirinktos profesijos įgūdžių Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre!

  • Makiažo atlikimas (310120001), 20 kr., iš vizažisto modulinės profesinio mokymo programos (Kaune ir Palangoje).  Rekomenduojama rinktis 11 – okams.

Mokysitės parinkti dekoratyvinės kosmetikos priemones makiažui atlikti. Apibūdinti veido odos sandarą, tipus, funkcijas, pakitimus įvairiais amžiaus tarpsniais. Paaiškinti kosmetikos priemonių, naudojamų makiažui, sudėtį, indikacijas ir kontraindikacijas. Nustatyti veido odos tipą ir atpažinti tam tikriems susirgimams būdingas odos problemas, darinius. Parinkti dekoratyvinės kosmetikos priemones, makiažo atlikimo techniką ir technologiją pagal nustatytą veido odos tipą ir problemas. Taip pat mokysitės pasiruošti darbo vietą, atlikti makiažą skirtingomis technikomis, koreguoti antakius, dažyti antakius ir blakstienas, paaiškinti klientui, kaip nusivalyti makiažą.

  • Augalų komponavimas (302140002), 10 kr., iš floristo modulinės profesinio mokymo programos (Kaune). Rekomenduojama rinktis 11 – okams ir 12 – okams.

Mokysitės jungti augalines medžiagas. Saugiai ir tikslingai naudoti floristo įrankius. Apibūdinti pagrindinius augalų komponavimo būdus. Tvirtinti augalus įvairiais būdais, naudojant skirtingas medžiagas ir metodus. Gaminti augalų jungimui naudojamas detales ir konstrukcijas. Mokysitės komponuoti augalus su kitais daiktiniais objektais. Apibūdinti, parinkti ir naudoti pramonines medžiagas floristinėse kompozicijose.

  • Šukuosenų formavimas (310120007), 5 kr., iš kirpėjo modulinės profesinio mokymo programos (Kaune). Rekomenduojama rinktis 11 – okams ir 12 – okams.

Mokysitės suplanuoti ir suformuoti šukuoseną. Apibūdinti šukuosenų tipus. Suplanuoti šukuoseną pagal veido formą, plaukų ilgį, kliento pageidavimą. Parinkti šukuosenos elementus. Parinkti priemones, įrankius ir medžiagas šukuosenos formavimui. Suformuoti šukuoseną pagal numatytą planą.

  • Juosmeninių drabužių siuvimas (4072316), 15 kr., iš siuvėjo modulinės profesinio mokymo programos (Kaune). Rekomenduojama rinktis 11 – okams.

Mokysitės sukirpti juosmeninių drabužių detales. Naudotis juosmeninių drabužių modelių aprašymais, konstrukciniais brėžiniais ir technologinėmis schemomis. Išmanyti juosmeninių drabužių bazinės konstrukcijos sudarymo principus. Pritaikyti juosmeninio drabužio konstrukciją užsakovo figūrai. Parengti juosmeninių drabužių lekalus. Parinkti ir suderinti medžiagas ir furnitūrą juosmeniniams drabužiams. Mokysitės apdoroti ir siūti juosmeninių drabužių detales bei jungti jas į gaminį. Taip pat taisyti juosmeninius drabužius ir atlikti jų baigiamąją apdailą.

Prašymų registracija vyksta internetu: https://profesinis.lamabpo.lt. Turite klausimų? Mielai į juos atsakysime tel. +37062664580.

Dalintis su draugais: