Erasmus+ patirtis: būsimosios kirpėjos tobulėja Portugalijos grožio salonuose

Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras aktyviai vykdo Erasmus+ projektus, kurių metu mokiniai įgyja tarptautinės patirties, susipažįsta su kitų šalių kultūromis, patobulina užsienio kalbą. Visa tai jiems padeda geriau pasirengti ir įsilieti į dinamišką darbo aplinką, įkvepia tolimesniam profesiniam tobulėjimui.

2019 m. spalio 19 d. – lapkričio 3 d. penkios Kirpimo skyriaus mokinės Kotryna Reinytė, Paulina Šatinskienė, Kamilė Trukšnytė, Monika Karaliūtė, Lina Graželienė atlieka 2 savaičių Erasmus+ praktiką Portugalijoje. Su mokinėmis vyko ir profesijos mokytoja, meistrė Agnė Eimontienė, stebėjusi darbo procesus ir grožio salonų veiklą.

„Tikrai pastebėjome nemažai skirtumų tarp Lietuvos ir Portugalijos grožio specialistų naudojamų technikų, technologijų, įrankių, todėl labai įdomu tai pažinti. Kartu tai puiki proga ir mums papasakoti, kaip mes dirbame ir mokomės savo profesinio mokymo centre. Džiugu, jog praktikos vadovai leidžia įgyti labai platų praktinių įgūdžių spektrą. Klientams formuojame šukuosenas, dažome plaukus, atliekame įvairias plaukų gydymo procedūras. Taip pat teko stebėti moteriškų plaukų kirpimus, cheminį plaukų garbanojimą bei kitas grožio procedūras, susipažinti su naujais įrankiais,“ – praktikos įspūdžiais dalinasi Paulina.

Merginos džiaugiasi puikia galimybe patobulinti praktinius įgūdžius grožio salonuose – Manuela Cabeleireiros, Rosinha Salão de Cabeleireiro, Ana Guedes Cabeleireiros. Visa tai dėka Erasmus+ projekto „Mokymo proceso ir įsidarbinamumo gerinimas vykdant kokybiškas praktikas ir stažuotes“, Nr. 2018-1-LT01-KA102-046872. Mobilumų metu siekiama susipažinti su užsienyje taikoma darbo specifika, naujovėmis, naudojamomis darbo priemonėmis ir technikomis, kuriamomis mokymo programomis. Taip pat tobulinamos kalbinės, kultūrinės ir profesinės kompetencijos atitinkančios realius darbo aplinkos reikalavimus.

Dalintis su draugais: