Būsimieji žirgininkystės verslo darbuotojai tobulėjo seminare „Pusiausvyra judesyje: sėdėsena ir valdymas“

2020 m. sausio 18 d. Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras bendradarbiaudamas su „VšĮ Horse.lt“ organizavo  seminarą raiteliams ir treneriams „Pusiausvyra judesyje: sėdėsena ir valdymas“. Jame gausiai dalyvavo ir Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre besimokantys būsimieji Žirgininkystės verslo darbuotojai bei jų mokytojai.

Seminaro lektorės Agnė Uždavinytė ir Justina Vaitiekutė ne tik mokė praktinių pratimų sėdėsenai ant žirgo lavinti, bet ir aptarė kitus aktualius klausimus – raitelio anatomiją ir biomechaniką, dažniausias sėdėsenos klaidas ir mitus, tinkamą inventorių, žirgo ir raitelio sąveiką, efektyvų jojimą visuose aliūruose bei sklandų žirgo valdymą.

„Seminaras buvo labai naudingas, nes palietė aktualias temas, iškėlė nemažai klausimų mokinių ir mokytojų diskusijoms. Lektorė Justina akcentavo, jog svarbiausia raiteliui gebėti tinkamai įvertinant žirgo būklę, mokėti teisingai jį valdyti, būti mąstančiu raiteliu, o ne aklai vykdančiu tam tikras komandas. Tai labai svarbu dirbant su žirgais, tai nuolat akcentuojame ir  savo mokiniams,“ – teigia Karaliaus Mindaugo PMC Gyvūnų priežiūros skyriaus vedėja Gerda Švabienė.

„Vadovaujuosi posakiu, kad žirgas jau žino, kaip būti žirgu, o būti raiteliu mokomės visą gyvenimą. Kuo daugiau gilinamės į raitelio ir žirgo biomechaniką, psichologiją, tuo akivaizdžiau, kad dviratis jau seniai išrastas, o sėkmės ar nesėkmė retai kada yra atsitiktinumas,“ – teigia lektorė A. Uždavinytė, kuri yra sertifikuota FEI 1 lygio trenerė, LŽSF DJ nacionalinės kategorijos teisėja, sukaupusi 20 metų jojimo patirtį.

Dalintis su draugais: