Būsimieji žirgininkystės darbuotojai organizavo konkūrų varžybas „Auksinis ruduo 2021“

2021 m. spalio 9 d. Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro žirgininkystės darbuotojo specialybės mokiniai  organizavo konkūrų varžybas „Auksinis ruduo 2021“. Pajiesio žirgyne susirinko tikri žirgų mylėtojai ir varžėsi skirtingų konkūrų rungtyse. Džiugu, kad renginys buvo saulėtas ir dovanojo daug puikių emocijų.

„Renginių su žirgais organizavimas yra vienas iš modulių, kurį privalo atsiskaityti būsimieji žirgininkystės darbuotojai. Jie praktiškai demonstruoja, kaip geba suprasti teisėjavimo taisykles, paruošti aikštę konkūrų ir dailiojo jojimo varžyboms, apibūdinti žirginio sporto rungtis. Taip pat labai svarbu suprasti žirgų estetinės išvaizdos reikalavimus pagal žirgų sporto rungtis bei gebėti paruošti žirgą ir visą sporto inventorių varžyboms“, – sako Karaliaus Mindaugo PMC Gyvūnų priežiūros skyriaus vedėja Gerda Švabienė ir džiaugiasi mokinių motyvacija mokytis. 

Anot G. Švabienės, Lietuvoje vis labiau populiarėja jodinėjimas žirgais. Vieni dėl pramogos, kiti sportinio intereso vedini vis dažniau užsuka į žirgynus ar kaimo turizmo sodybas pabendrauti su šiais nuostabiais gyvūnais. Nors paslaugos populiarėja, kvalifikuotų žirgininkystės darbuotojų – mylinčių ir žinančių, kaip prižiūrėti, vadelioti, treniruoti žirgą – trūksta. Reaguojant į poreikį darbo rinkoje Karaliaus Mindaugo PMC ir rengiami kvalifikuoti žirgininkystės darbuotojai.

Asmuo, įgijęs žirgininkystės darbuotojo kvalifikaciją, gali dirbti samdomais darbuotojais ir pagalbininkais veterinarijos gydyklose, žirgų priežiūros, auginimo ir treniravimo specialistais žirgynuose, kaimo turizmo sodybose, kurti nuosavą žirgininkystės verslą, taip pat vykdyti individualią veiklą.

Dalintis su draugais: