Būsimieji žirgininkystės darbuotojai dalyvavo renginyje „Žirgų dienos 2021“

2021 m. lapkričio 13–14 d. Lietuvos arklių augintojų asociacija ir Vilniaus žirgynas organizavo edukacinį renginį „Žirgų dienos 2021“, kuriame kiekvienas galėjo susipažinti su Lietuvos žirgininkyste. Jame dalyvavo bei žirgininkystės darbuotojo profesiją pristatė ir mokiniai su profesijos mokytojais iš Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro. Jie ne tik iš praktinės patirties pasakojo apie specialybę ir mokymosi sąlygas, bet ir patys patobulėjo, kaip būsimi žirgininkystės darbuotojai.

Mokinė Elena Railaitė pristatė dailiojo jojimo ir konkūrų rungtis. Šuolio galingume ji įveikė 1.60cm kliūtį! Profesijos mokytojo Stasio Laurinaičio žirgas Kingas tapo nugalėtoju keturmečių ir vyresnių žirgų kategorijoje. Savo meistriškumą ir patirtį demonstravo profesijos mokytojas Gediminas Pilipavičius, kaip vienas iš trijų žirgų vertinimo komisijos narių.

Būsimieji žirgininkystės darbuotojai stebėjo Lietuvos jojamųjų veislės eržilų ir kumelių licencijavimą, susipažino su geriausiomis Lietuvos jojamųjų veislėmis, išvydo eržilų ir kumelių pristatymus, žirginio sporto rungtis. Visus sužavėjo šou programa, kurioje buvo demonstruojamas džigitavimas, voltižiruotė (gimnastika ant arklio) bei kiti triukai su žirgais. Iš užsienio atvykę profesionalai pasidalino patirtimi apie žirgų auginimą, žirgų ir žmogaus partnerystę, žiūrovai galėjo gyvai stebėti žirgų vertinimus – šokdinimą laisvėje.

Daugiau apie žirgininkystės darbuotojo profesija Karaliaus Mindaugo PMC: https://www.kaupa.lt/mokymu-programos/zirgininkystes-darbuotojas.

Už renginio nuotraukas dėkojame Tadui Laurinaičiui.

Dalintis su draugais: