Būsimieji sporto klubo veiklos organizatoriai teikė manualinio raumenų testavimo paslaugą

„Dažnai žmonės pradeda sportuoti neįvertinę savo fizinio pajėgumo, raumenų fiziologinės būklės, kas vėliau priveda prie gana rimtų traumų. Norint sportuoti sveikai ir sau nepakenkti, rekomenduotina prieš tai ne tik pasitikrinti sveikatą, apsilankyti pas gydytoją, bet ir atlikti manualinį raumenų testavimą, kurio metu paaiškėja, kuriuos raumenis reiktų stiprinti, o kuriuos atpalaiduoti ar ištempti. To pasekoje išvengiama raumenų disbalanso, kuris sukelia daug nemalonių pojūčių,“ – teigia Karaliaus Mindaugo PMC profesijos mokytoja, asmeninė trenerė Laura Lingytė.

Būtent tokį raumenų testavimą mokytoja moko atlikti ir Karaliaus Mindaugo PMC besimokančius sporto klubo veiklos organizatorius. 2020 m. sausio 16 d. mokiniai kvietė visus norinčius pasinaudoti šia paslauga. Užsiregistravo net 23 žmonės, kurie norėjo sužinoti viską apie savo raumenų būklę. Beje, mokiniai atliko ne tik raumenų manualinį testavimą, bet ir kūno kompozicijos analizę, kurios metu nustatė kūno riebalų kiekį, raumeninę masę, metabolinį amžių. Dinamometru išmatavo plaštakos izometrinę griebimo jėgą. Atlikti testavimai leido identifikuoti klientų raumenyno būklę, įvairių skausmų atsiradimo priežastis bei parinkti tinkamiausią sporto programą. Dalyvavę džiaugiasi galėję pasinaudoti praktiška paslauga ir gavę puikias rekomendacijas.

Profesijos mokytoja L. Lingytė džiaugiasi mokinių motyvacija tobulėti, praktikuotis, siekti savo užsibrėžtų tikslų. „Daugelis mokinių savo ateitį labai tikslingai planuoja sieti su sportu, darbu sporto klubuose. Kai kurie mokiniai jau dirba sporto klubuose, nes sportas jiems – jau gyvenimo būdas,“ – teigia Laura. Anot trenerės, mokinių sprendimas pasirinkti profesiją Karaliaus Mindaugo PMC buvo labai teisingas, nes jie pasitikrino, ar iš tiesų nori su sportu planuoti savo profesinę karjerą. „Kalbantis su antrakursiais aiškėja, kad daugelis planuoja dar mokytis toliau ir plėsti savo kompetencijas. Besimokydami profesinėje mokykloje jie gavo labai daug praktikos, susipažino su žmogaus anatomija ir fiziologija, biomechanika, fizioterapinių procedūrų, judesio ir treniruočių metodikomis, išmoko įvertinti kliento bendrą fizinį pasirengimą bei daug kitų dalykų, kurie jiems pravers dirbant ar mokantis toliau,“ – pasakoja L. Lingytė.

Dalintis su draugais: