Būsimieji paramedikai koronaviruso akivaizdoje – susitelkę ir pasiryžę padėti

Karaliaus Mindaugo PMC paramediko profesiją siekiantis įgyti ir jau Kauno miesto greitosios pagalbos stotyje vairuotoju dirbantis Sigitas Skinkys teigia, jog šis darbas reikalauja didžiulės ištvermės, psichologinio ir profesinio pasiruošimo. Jam jau teko vilktis specialią aprangą vykstant į iškvietimą pas pacientą įtariamą sergant COVID-19. Anot Sigito, visi medicinos darbuotojai susiduria su didžiuliu iššūkiu, kurį įveikti gali padėti ir visuomenės susitelkimas bei atsakomybė.

„Pakviesčiau visus griežtai laikytis karantino režimo bei visų nurodymų. Jie labai aiškia išdėstyti. Ypač svarbu, jog save izoliavę asmenys nepaliktų izoliavimosi vietos, nepriimtų svečių. Už šių taisyklių nesilaikymą gresia sankcijos. Tad pakviesčiau būti pilietiškais, saugančiais save, savo artimuosius ir visus Lietuvos žmones,“ – ragina Sigitas ir kviečia norinčius padėti šioje sudėtingoje situacijoje tapti savanoriais karštojoje Koronos linijoje 1808.

Kauno miesto greitosios pagalbos stotis informuoja, jog kasdien skambučių skaičius auga. Iki kovo 19 d. pietų sulaukta daugiau nei 40000 skambučių. Darbo tikrai yra labai daug, tad kviečiami savanoriai. Reiktų registruotis: https://forms.gle/EwssyhAu8GJsXRAY6.

Dėkojame visiems Karaliaus Mindaugo PMC mokiniams, kurie savanoriauja karštojoje linijoje ir kviečiame visus norinčius papildyti savanorių gretas. 

Primename, jog Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre galima įgyti paramediko profesiją. Ji kasmet sulaukia labai didelio populiarumo tarp stojančiųjų. Tai profesija, kuri reikalauja ypatingos atsakomybės ir pasiryžimo. Praktines žinias ir įgūdžius būsimiesiems paramedikams perduoda savo srities profesionalai – ilagmečiai paramedikai praktikai. Pirmieji Lietuvoje parengti paramedikai dirba Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stotyje (GMPS).

Linkime visiems medicinos darbuotuojams, kurie dėl COVID-19 kasdien susiduria su milžiniškais darbo krūviais, ištvermės, stiprybės ir sveikatos. 

Dalintis su draugais: